Producenci

Media społecznościowe

Grube, cienkie, okrągłe, sześciokątne czy może trójkątne? Jakie kredki wybrać spośród ogromu rodzajów dostępnych na rynku? Czym się różnią? Które są najlepsze?

Kredki pojawiają się w życiu dziecka bardzo wcześnie. Już przed okresem szkolnym dzieci podejmują próby swoich sił artystycznych, chociaż w tym czasie twórczość rzadko pojawia się na kartkach papieru dla niej przeznaczonych. Wraz z upływem czasu, mali artyści rozwijają zdolności plastyczne. Warto ich w tym rozwoju wesprzeć, kupując odpowiednie kredki.

Dla najmłodszych artystów, zdecydowanie polecane są kredki grube. Pomagają one rozwijać prawidłowy chwyt pęsetkowy, który jest zmorą wielu mam pierwszoklasistów. Grubsze kredki są również idealnym rozwiązaniem, kiedy dziecko do rysowania używa całej swojej siły i zwykłe kredki często tego nie wytrzymują, łamiąc się.  Najlepiej kształtującymi chwyt są kredki trójkątne, które wymuszają określone trzymanie ich w dłoni.

Wśród rodzajów kredek możemy znaleźć kredki ołówkowe, świecowe oraz woskowe. Każdy z tych rodzajów ma swoich zwolenników. Kredki ołówkowe są „najczystsze” i najtrwalsze z dostępnych, jednak wymagają one temperowania, które rozprasza uwagę dziecka. Kredki świecowe i woskowe są bardziej miękkie od tradycyjnych i można używać ich bez temperowania, jednak są one mniej dokładne i często się łamią pod naporem małej rączki lub podczas przenoszenia w piórniku.

Dla dzieci i młodzieży z większym doświadczeniem w rysowaniu polecamy pastele. Do wyboru mamy dwa rodzaje: suche oraz olejne. Rysowanie pastelami to już wyższy poziom artystyczny. Mimo swojej prostoty można nimi wyczarować prawdziwe arcydzieła. Pastele olejne nadają się idealnie do tworzenia cieni i przenikania kolorów, które nie blakną i zawsze zostają intensywne i świeże. Dzięki swojej strukturze i kremowej konsystencji, nawet przy małym wyborze kolorów, możemy uzyskać bogatą paletę barw na rysunku. Malowanie pastelami suchymi przypomina posługiwanie się kredą. Delikatna, nieco sypka kreska bez trudu daje się rozcierać na kartce.

Jeśli dziecku trudno będzie rysować, zniechęci się i nie będzie chciał rozwijać potencjalnego talentu, który w nim drzemie. Dlatego w dobre kredki warto zainwestować.

Kredki 

Kredki są jednym z pierwszych narzędzi plastycznych, jakie trafiają w ręce małych artystów. Przygodę z malowaniem i kolorowaniem możemy rozpocząć już w 1-2 roku życia dziecka, kiedy ciekawość świata i chęć poznawania nowych rzeczy zaczyna poważnie nabierać na sile. Rysowanie kredkami jest jedną z najpopularniejszych form zabawy i spędzania czasu przez najmłodszych. Warto stawiać tylko na kredki wysokiej jakości o intensywnym kolorze i miękkiej strukturze, aby nakładanie koloru na kartkę papieru było przyjemnością i nie sprawiało małym twórcom trudności.

Pierwsze artystyczne próby warto rozpoczynać od kredek świecowych, których niewielkie rozmiary, grubość i ergonomiczny kształt ułatwiają swobodne operowanie kolorem dziecięcej rączce. Im dalej wprowadzać będziemy dziecko w świat kolorów, tym większą paletę kredek będziemy mieli do wyboru. Kredki ołówkowe są jednymi z najpopularniejszych, kredki akwarelowe dają nieograniczone możliwości artystyczne i wreszcie kredki pastelowe uczą nowego sposobu operowania kolorem. Pamiętajmy, że jeżeli dziecku trudno będzie rysować, może się zniechęcić i nie chcieć rozwijać swojego potencjalnego talentu. Dlatego warto przemyśleć wybór właściwych kredek.

 • Kredki bambino
  Kredki bambino

  Marka kredek bambino jest jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych marek  kredek na świecie.  Kredki bambino odznaczają się najwyższą jakością, wzornictwem dopasowanym do zróżnicowanych potrzeb dzieci i młodzieży oraz szeroką gamą kolorystyczną.

  Kredki Bambino

  W asortymencie bambino znajdują się kredki w oprawie drewnianej,  kredki pastelowe, a także  kredki  dwustronne, trójkątne oraz do malowania twarzy. W zestawach bambino kredki są często uzupełniane o inne przybory takie jak temperówki czy też gumki.

 • Kredki akwarelowe
  Kredki akwarelowe

  Kredki akwarelowe

  Kredki akwarelowe posiadają cechy typowych kredek, czyli idealnie nadają sie zarówno do szkicowania, jak też robienia rysunków. Kredki akwarelowe Szkicowanie i rysowanie przy ich wykorzystaniu jest szczególnie przyjemne, gdyż kredki akwarelowe są bardzo miękkie. Dodatkowo można je rozmazywać przy wykorzystaniu wody co pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych efektów artystycznych. 

  Uwaga, w innej naszek kategorii produktowej oferujemy farbki akwarelowe.

 • Kredki pastelowe
  Kredki pastelowe

  Kredki pastelowe

  Rysowanie i malowanie stanowi nieodłączną część dzieciństwa. Jest nie tylko świetnym sposobem na przygotowanie najmłodszych do nauki pisania, ale pozwala ciekawie i kreatywnie spędzić czas podczas długich jesienno-zimowych wieczorów. Każde dziecko chętnie sięga po kredki pastelowe, kredki ołówkowe, kredki akwarelowe, kredki świecowe oraz każde inne, bo pozwalają one na kreślenie niepowtarzalnych obrazów i niesamowitych historii. Kredki BambinoRysowanie pozwala naszym najmłodszym się wyciszyć, uczy koncentracji, precyzji i skupienia, dlatego warto mieć je zawsze w domu.

  Kredki pastelowe są fajną alternatywą dla kredek świecowych i kredek ołówkowych. Dają intensywny kolor i są bardzo miękkie, co pozwoli bez wysiłku nawet najmłodszym dzieciom tworzyć swoje pierwsze artystyczne dzieła. Pastele sprawdzą się doskonale zarówno u dzieci stawiających swoje pierwsze kroki w malowaniu, jak i u tych które od lat przynoszą same piątki i szóstki z lekcji plastyki. Dostępne są dwa rodzaje pasteli – pastele suche i pastele olejne.

 • Kredki świecowe
  Kredki świecowe

  Kredki świecowe

  Kredki świecowe są jednymi z najbardziej podstawowych i najczęściej kupowanych kredek dla dzieci. Będą świetnym wyborem dla dzieci w każdym wieku. Naukę rysunku kredkami świecowymi możemy rozpocząć już od pierwszego roku życia. Kredki świecowe Ich grubość, wielkość i kształt powoduje, że dobrze leżą w niewielkiej dziecięcej dłoni, a intensywność ich koloru wprost zachęca do stawiania pierwszych i dalszych kroków w nauce rysowania, a później pisania.

  Rysowanie jest jedną z najpopularniejszych zabaw wśród najmłodszych. Kolorowanie kolorowanek i rysowanie nie tylko pozwala miło spędzić czas, ale pomaga przygotować dziecięcą rączkę do nauki pisania, ucząc pisarskiego chwytu. Dobrej jakości kredki świecowe powinny dawać intensywny kolor i mieć na tyle miękką strukturę, by dziecko mogło bez trudu nakładać kolor na kartkę papieru. Aby mieć pewność, że dokonujemy właściwego wyboru stawiajmy tylko na kredki świecowe najwyższej jakości, a w tym m.in. kredki świecowe Bambino, Colorino, czy Astra.  

 • Kredki do malowania twarzy
  Kredki do malowania...

  Kredki do malowania twarzy

  Malowanie twarzy jest jedną z największych atrakcji w czasie każdej dziecięcej imprezy, o czym z pewnością każdy słyszał, a jeśli nie to warto w nadrobić zaległości w tym zakresie. I choć wymaga to nieco umiejętności od malującego, to jednak efekty są spektakularne. Postać słodkiego kotka, pieska, liska, lwa, żyrafy i wielu innych na dziecięcej buzi odmieni każdą urodzinową zabawę. Możliwości jest nieskończenie wiele, ograniczeniem pozostaje jedynie wyobraźnia malującego. Aby jednak zabawa przebiegała miło i przyjemnie, to warto zadbać o zakup dobrej jakości kredek do malowania twarzy.  

  Kredki do malowania twarzy odznaczać się powinny właściwościami hipoalergicznymi oraz być bezpieczne dla dzieci. Warto więc kupować tylko dobrej jakości kredki do malowania twarzy, aby uniknąć niechcianych reakcji alergicznych. Na składnikach, które nakładać będziemy na dziecięcą twarz – w tym wypadku na kredkach do malowania twarzy – nie warto oszczędzać. Godnymi polecenia są te, które posiada w swojej ofercie marka Colorino oraz Titanum.

 • Kredki ołówkowe
  Kredki ołówkowe

  Kredki ołówkowe

  Kredki ołówkowe to jeden z obowiązkowych elementów wyprawki dla każdego przedszkolaka i ucznia szkoły podstawowej. Rysowanie kredkami jest także jedną z najpopularniejszych zabaw wśród naszych najmłodszych. Kredki ołówkowe Kolorowanie kolorowanek i rysowanie nie tylko pozwala miło spędzić czas podczas długich jesiennych wieczorów lub gdy wakacyjna pogoda zawiodła, ale przygotowuje do nauki pisania, ucząc pisarskiego chwytu. Pamiętajmy, że tylko prawidłowy uchwyt pióra lub długopisu pozwoli na sprawną naukę pisania. 

  Kredki ołówkowe są najbardziej podstawowym typem kredek. Możemy je kupować w zestawach liczących od 12 do nawet 72 kredek, a im większa ilość kolorów, to tym więcej radości z rysowania. Kredki ołówkowe sprawdzą się zarówno u młodszych, jak i u starszych dzieci. Dobre kredki ołówkowe powinny dawać intensywny kolor i być na tyle miękkie, by dziecko bez trudu mogło nakładać kolor na kartkę papieru. Aby mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru stawiajmy tylko na dobre i sprawdzone marki – kredki Koh-i-Noor, kredki Astra, kredki Faber-Castell, kredki Bambino, kredki Pentel, kredki Colorino. Kretki 

na stronę
Wyświetlam 1 - 60 z 158 produktów
Wyświetlam 1 - 60 z 158 produktów

Kredki do szkoły dla najmłodszych dzieci

Kredki są nieodłącznym elementem wyprawki szkolnej, jednak wybór tych konkretnych kredek wobec ogromu rodzajów dostępnych na rynku nie jest wcale taki prosty. Wybierać możemy kredki w rozróżnieniu na grubość - kredki grube i kredki cienkie – a także w rozróżnieniu na kształt – kredki okrągłe, kredki sześciokątne, kredki trójkątne. Z myślą o najmłodszych najlepiej sięgać po grube kredki (np. kredki świecowe), które dobrze leżały będą w niewielkiej dziecięcej dłoni. Chwyt pisarski – niezbędny podczas nauki pisania – warto wyrabiać u dziecka już od najmłodszych lat. Pedagodzy bardzo chwalą kredki trójkątne, których kształt niejako wymusza poprawne trzymanie narzędzia w ręce. W zależności od dziecięcych preferencji, stopnia zaawansowania oraz wieku sięgać możemy po różne rodzaje kredek – od kredek ołówkowych po kredki pastelowe – które sprawdzą się zarówno w domu, jak i w szkole. Wybór tych odpowiednich jest bardzo ważny, bo może albo zachęcić do dalszego rysowania i kolorowania, albo zniechęcić i w efekcie zaważyć na szkolnych postępach.

Kredki ołówkowe

Kredki ołówkowe są jednymi z najpopularniejszych ze względu na wygodę rysowania i szeroką dostępność. Cienki rysik kredek ołówkowych, zamknięty w drewnianej powłoce, pozwala na precyzyjne kolorowanie nawet bardzo szczegółowych kolorowanek. Kredki ołówkowe zbliżone są kształtem i rozmiarem do pióra lub długopisu, więc będą idealne dla wszystkich tych dzieci, które mają już pierwsze doświadczenia z kredkami woskowymi. Nieodzownym elementem rysowania kredkami ołówkowymi jest zakup solidnej i trwałej temperówki, najlepiej z pojemnikiem. Miękki grafit (pigment) i żywe kolory to te cechy, których powinniśmy poszukiwać w kredkach ołówkowych dla dzieci. Miękka kredka ołówkowa łatwo będzie sunęła po papierze nie powodując u dziecka zniechęcenia i rezygnacji, a żywe i radosne kolory dawać będą sporo motywacji do tworzenia dalszych kolorowych dzieł.

Tutaj zapoznasz się z naszą pelna ofertą kredek ołówkowych.

Kredki akwarelowe

Kredki akwarelowe przypominają do złudzenia kredki ołówkowe, jednak dają znacznie większe możliwości artystyczne. Kredki akwarelowe przy użyciu niewielkiej ilości wody można rozcierać (palcem lub pędzelkiem), co daje efekt zbliżony do farbek akwarelowych. Można nimi kolorować zarówno po suchym jak i mokrym papierze. Kolory kredek akwarelowych – jak w przypadku farbek – można ze sobą łączyć, aby uzyskać pożądany odcień niebieskiego, zielonego i wielu innych. Rysowanie kredkami akwarelowymi pozwoli każdemu dziecku rozwinąć swoje twórcze zdolności, będzie także doskonałą nauką, zanim zaczną malować farbkami akwarelowymi lub farbkami plakatowymi. 

Tutaj zapoznasz się z naszą pelna ofertą kredek akwarelowych.

Kredki pastelowe

Kredki pastelowe przypominają do złudzenia kredki świecowe, jednak ich formuła, trwałość i intensywne kolory dają znacznie większe możliwości twórcze. Kredki pastelowe są jednymi z najtrwalszych, jakie występują na rynku. Rysunek namalowany pastelami na długi czas zachowa świeże i żywe kolory. Wybierać możemy między kredkami pastelowymi olejnymi, które jak sama nazwa wskazuje, mają kremowo-oleistą strukturę. Pastele olejne możemy nakładać warstwowo – jeden kolor na drugi – co umożliwia osiąganie nowych odcieni oraz ciekawych efektów artystycznych. Kredki pastelowe suche są zbliżone kształtem i rozmiarem do olejnych, jednak technika rysowania nimi jest nieco inna. Pastele suche są bardziej kruche od pasteli olejnych, dzięki czemu osiągnąć możemy przejścia stopniujące intensywność koloru. Rysunek namalowany pastelami suchymi możemy rozcierać dla uzyskania efektów rozmycia konturów i krawędzi. 

Tutaj zapoznasz się z naszą pelna ofertą kredek pastelowych.

Kredki świecowe

Kredki świecowe lub kredki woskowe (nazwy używa się zamiennie) wykonane są z czystej parafiny/wosku. Kredki świecowe polecane są szczególnie najmłodszym, ze względu na ich grubość i intensywne kolory pigmentów. Malowanie kredkami świecowymi będzie doskonałym wstępem do nauki mieszania kolorów, nazywania ich, odróżniania jednego od drugiego oraz do nauki pisania. Kredkę świecową wystarczy lekko docisnąć do kartki papieru, aby uzyskać pożądany efekt. Im silniejsza będzie siła nacisku, tym intensywniejszą plamę koloru uzyskamy na kartce papieru. Ze starszymi dziećmi warto zainicjować zabawę w wyskrobywanie wymyślnych wzorów z kartki pokrytej w całości kredką świecową, to świetna metoda na urozmaicenie rysowania kredkami świecowymi. 

Tutaj zapoznasz się z naszą pelna ofertą kredek świecowych.

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów