Producenci

Media społecznościowe

Ciekawostka

Czy wiecie, że niewielkie kawałki kredek świecowych (kredek woskowych) po podgrzaniu w garnku/mikrofalówce/piekarniku przyjmują postać płynną? Po roztopieniu można je przelać do foremki o niebanalnym kształcie aż masa stężeje, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić dziecięcą zabawę kolorami. Można także zmieszać dwa, trzy lub więcej kolorów kredek świecowych, by uzyskać niepowtarzalną wielokolorową kredkę świecową w kształcie serduszka, kwiatu, choinki, kostki lodu i wielu innych.  

Kredki świecowe 

Kredki świecowe

Kredki świecowe są jednymi z najbardziej podstawowych i najczęściej kupowanych kredek dla dzieci. Będą świetnym wyborem dla dzieci w każdym wieku. Naukę rysunku kredkami świecowymi możemy rozpocząć już od pierwszego roku życia. Kredki świecowe Ich grubość, wielkość i kształt powoduje, że dobrze leżą w niewielkiej dziecięcej dłoni, a intensywność ich koloru wprost zachęca do stawiania pierwszych i dalszych kroków w nauce rysowania, a później pisania.

Rysowanie jest jedną z najpopularniejszych zabaw wśród najmłodszych. Kolorowanie kolorowanek i rysowanie nie tylko pozwala miło spędzić czas, ale pomaga przygotować dziecięcą rączkę do nauki pisania, ucząc pisarskiego chwytu. Dobrej jakości kredki świecowe powinny dawać intensywny kolor i mieć na tyle miękką strukturę, by dziecko mogło bez trudu nakładać kolor na kartkę papieru. Aby mieć pewność, że dokonujemy właściwego wyboru stawiajmy tylko na kredki świecowe najwyższej jakości, a w tym m.in. kredki świecowe Bambino, Colorino, czy Astra.  

Wyświetlam 1 - 30 z 30 produktów
Wyświetlam 1 - 30 z 30 produktów

Zalety kredek świecowych

Nauka kolorów, nauka pisarskiego chwytu, rozwijanie wyobraźni, kreatywności i wrażliwości artystycznej to tylko jedne z wielu zalet, które daje rysowanie kredkami świecowymi już od najmłodszych lat. Nie warto czekać, aż dziecko skończy 2, 3 i więcej lat by zacząć tę przygodę. Ich rozmiar, miękka struktura oraz ergonomiczny kształt pozwalają na stawianie pierwszych kroków w nauce rysunku już od pierwszego roku życia. Kredki świecowe są bezpieczne dla dzieci, wykonane są bowiem z czystej parafiny (wosku), w dotyku przypominają klasyczną świecę i (w większości przypadków) są bezwonne. Odznaczają się niebywałą wydajnością, bowiem cała kredka świecowa jest wkładem – w odróżnieniu od kredek ołówkowych, gdzie kolorowy rysik skryty jest w plastikowej lub drewnianej obudowie. Bezpośrednie obcowanie z pigmentem, które zapewniają kredki świecowe, ma duże znaczenie terapeutyczne – wpływa na usprawnienie reakcji wzrokowo-manualnych – i potęguje dziecięcą radość z rysowania. Ich trudną do przecenienia zaletą jest to, że nie brudzą rąk, nie kleją się, nie kruszą, przez co nie zostawią plam na dziecięcym ubraniu. Czego nie można powiedzieć np. o kredkach pastelowych, które z tych właśnie przyczyn polecane są już dla nieco starszych dzieci. Kredki świecowe dzięki swojej miękkiej strukturze pozwalają w prosty sposób zapełniać kartkę papieru jednolitym, intensywnym i w pełni kryjącym kolorem, możemy je także z powodzeniem temperować. Będą też się doskonale sprawdzać na wszystkich rodzajach papieru – od klasycznego zeszytowego po karton.

Kredki świecowe a kredki woskowe

Kredki woskowe to w zasadzie to samo co  świecowe, nazwa jednak jest myląca. Jedne i drugie wykonane są z parafiny (wosku), stąd zamiennie nazywane są kredkami świecowymi lub kredkami woskowymi. Bez względu na nazwę na opakowaniu będziemy mogli się cieszyć jednolitym, intensywnym i w pełni kryjącym kolorem. Kredki świecowe polecane są szczególnie najmłodszym, ze względu na grubość i intensywność linii. Będą doskonałym wstępem do nauki mieszania kolorów, nazywania kolorów, odróżniania jednego od drugiego, kreślenia linii, zamalowywania niepokolorowanych pól w kolorowance i co najważniejsze przygotują nasze dziecko do nauki pisania. Kredkę świecową wystarczy lekko docisnąć do kartki papieru, aby uzyskać pożądany efekt. Im silniejsza będzie siła nacisku, tym intensywniejszą plamę koloru uzyskamy na kartce papieru. Ze starszymi dziećmi warto zainicjować zabawę w wyskrobywanie wymyślnych wzorów z kartki pokrytej w całości kredką świecową, to świetna metoda na urozmaicenie rysowania. Z techniki tej korzysta się chętnie na zajęciach plastycznych. Wystarczy pokryć kartkę papieru grubą warstwą jednego, dwóch lub trzech kolorów, a później za pomocą zapałki, szpatułki lub innego narzędzia wyskrobywać wymyśle wzory. Dla uzyskania ciekawszych efektów wizualnych możemy nakładać kredki warstwowo, by uzyskać kontrast kolorystyczny między wyskrobanym wzorem, a tłem obrazka.  

Kredki świecowe Bambino i Colorino, a kredki woskowe Astra i Faber Castell

Kredki świecowe Bambino od wielu dekad święcą triumfy na rynku kredek świecowych w ogóle. Warto podkreślić, że kupując kredki Bambino wspieramy polski kapitał, bo produkowane są w Polsce. Kredki Bambino możemy nabyć w kompletach po 12 lub 24 kredki. Warto dodać, że kredki świecowe Bambino – ani żadne inne kredki świecowe – nie wymagają temperowania. Jeśli jednak chcemy uzyskać precyzyjną linię lub ostre kształty możemy się na ten krok zdecydować. Kredki świecowe Colorino kupimy w analogicznych ilościowo kompletach, pakowane są po 12 i 24 sztuki. Kredki woskowe Astra również cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych. Możemy je kupić w zestawie z 12 kolorami. Kredki woskowe Astra będą idealnym wyborem na początek, a obecność podstawowych kolorów pozwoli na niczym nieskrępowane rysowanie i tworzenie nowych kompozycji kolorystycznych. Poszukując kredek woskowych lub kredek świecowych jakości premium warto postawić na markę Faber Castell, która specjalizuje się w produkcji profesjonalnych artykułów kreślarskich i plastycznych. Kredki woskowe Faber Castell możemy dostać w komplecie zawierającym 12 kolorów. Kredki woskowe Faber Castell świetnie nadadzą się do łączenia różnych technik plastycznych, a ich trójkątny przekrój – niejako wymusza od dziecka – zachowanie prawidłowego uchwytu pisarskiego.

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów