Filtrowanie

Producenci

Media społecznościowe

Jak wybrać tornister?

Tornister będzie towarzyszem dziecka na kilka szkolnych lat, tak więc dobrze jest wpierw poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertą i dokonanie właściwego wyboru. Zachęcamy do przeczytania poniższych wskazówek.

Najważniejsza jest waga i konstrukcja tornistra. Dziecko na co dzień nosi na tyle ciężkie rzeczy, że lepiej go dodatkowo nie obciążać dużą wagą. Usztywnienie i ilość przegródek, kieszeni i komór wpływa na jego wagę. Tornister powinien być także dobrze dobrany pod względem wzrostu dziecka. Ogromną zaletą tornistra są usztywniane, wyprofilowane plecy i szerokie paski na ramiona, dzięki którym dziecko zachowuje poprawną postawę, a noszenie tornistra nie jest męczące. Niektóre tornistry posiadają również paski zapinane z przodu, na klatce piersiowej i brzuchu, aby tornister lepiej przylegał do ciała i mniej obciążał same plecy. Oprócz usztywnianej konstrukcji, dobrze jest zwrócić uwagę na stabilne, wodoodporne dno. Ze względu na swoją budowę, która trochę przypomina walizkę, tornister pomaga uczniom dbać o podręczniki i zeszyty, gdyż jest na tyle pojemny i usztywniony, że nie niszczy rogów książek. Jeśli zamierzamy raz na jakiś czas wyprać produkt, dobrze jest zwrócić uwagę na wyjmowane usztywnienie, w postaci wypraski z pianki lub aluminiowego profilu.

Funkcjonalność i wygląd tornistra też są ważne. Jeśli dziecko będzie nosiło dodatkowo klucze, portfel, woreczek na buty, śniadanie itp., lepiej będzie wybrać produkt z wieloma komorami i kieszonkami. Im więcej kieszonek, tym lepsza jest organizacja rzeczy w plecaku. Komory w środku tornistra pomagają segregować rzeczy i tym samym zachowywać porządek. Przydatny bywa również karabińczyk na klucze, a także kieszonki lub siateczki po bokach plecaka na bidon lub butelkę z napojem. Świetnym rozwiązaniem są także wewnętrzne magnesy, do których można przyczepić np. piórnik, oraz możliwość rozłożenia tornistra jak walizkę. Aby dziecko było bezpieczniejsze w drodze do szkoły lub do domu, tornister powinien być wyposażony w elementy odblaskowe. Na samym końcu możemy skupić się na wyglądzie. Jest wiele wzorów i kolorów tornistrów, są produkty bardziej neutralne, a także te wyróżniające z tłumu. Tornister jest bagażem typowo szkolnym, tak więc nie ma potrzeby wybierania bagażu uniwersalnego – z myślą o innych wyjściach, np. na basen.

Dziecko powinno samodzielnie wybrać kolor i wzór swojego tornistra, aby później czuć się dobrze nosząc swój bagaż. Warto zauważyć, że oferta jest wyprowailowana pod kątem płci dziecka. W ofercie wszystkich producentów są dostępne zarówno tornistry dla dziewczynek, jak również tornistry dla chłopców. Rodzice nie powinni decydować za swoją pociechę, jednakże dobrze będzie wrócić uwagę na to, aby wzór był ponadczasowy i nie znudził się za pół roku.

Tornistry 

Tornistry w ofercie sklepu strefaucznia dedykowane są dla najmłodszych dzieci, przede wszystkim dla pierwszoklasistów, którzy zaczynają swoją przygodę ze szkołą. Oferta skierowana jest zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców.

Oferujemy tornistry z odpowiednio wyprofilowanymi i usztywnionymi plecami, które nie obciążają kręgosłupa. Tornistry są pojemne, a odpowiednio zaprojektowany system komór i przegród, pozwala na wygodne uporządkowanie szkolnego wyposażenia. Wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, które  charakteryzują się wodoodpornością, wysoką wytrzymałością, oraz dbałością o szczegóły (np. odblaski poprawiające bezpieczeństwo na drodze, wygodne i szerokie uchwyty suwaków, pasy piersiowe).

W ofercie sklepu znaleźć można modele tornistrów szkolnych różnych producentów, m.in.: Topgal, Majewski, Bagmaster, Paso oraz Hama. Dostępne są zarówno wzory z bajkowymi postaciami np. Spiderman, Minionki, Kraina Lodu, jak też wzory bardziej neutralne np. z tornistry piłkarskie dla chłopców, czy z wzory z kwiatkami dla dziewczynek.

Aby ułatwić Państwu wybór właściwego produktu proponujemy skorzystać z sysemu filtrowania po lewej stronie.

Wyświetlam 1 - 28 z 28 produktów
Wyświetlam 1 - 28 z 28 produktów

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów