Producenci

Media społecznościowe

Przybory do pisania 

Przybory do pisania

Kompletowanie wyprawki szkolnej w związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym, to nie tylko zakup stosownego do wieku plecaka szkolnego, piórnika, worka na buty, śniadaniówki, bidonu, ale przede wszystkim różnego typu artykułów i przyborów piśmienniczych. Wybór akcesoriów do pisania jest na tyle szeroki i zróżnicowany, że bardzo łatwo jest zagubić się w gąszczu różnorodnej gamy długopisów, cienkopisów, piór kulkowych i wielu innych. Trudno przecież wyobrazić sobie przyjemną i sprawną naukę pisania bez odpowiednio dobranych – stosownie do wieku i preferencji – przyborów do pisania. Innymi kryteriami powinniśmy się kierować kupując ołówki i długopisy dla najmłodszych, a nieco innymi dla starszych dzieci, które już bardziej niż na nauce odręcznego pisania skupiają się na doskonaleniu tej umiejętności.

Wśród przyborów do pisania, które powinny się znaleźć w wyposażeniu każdego ucznia wymienić należy m.in.: długopisy (klasyczne, wielokolorowe, ścieralne), ołówki (klasyczne lub automatyczne), pióra kulkowe, pióra wieczne, pióra ze stalówką, kolorowe cienkopisy, wymazywacz do atramentu i korektor. Z myślą o uczniach, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką pisania sięgajmy po przybory o większej grubości niż przeciętna, by pióro lub ołówek dobrze leżały w niewielkiej dłoni. Opcją wartą rozważenia z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym (i nie tylko!) są ołówki i kredki trójkątne, które wspomagają zachowanie prawidłowego chwytu pisarskiego. Nieodzownym elementem wyposażenia każdego piórnika szkolnego są ołówki – do pisania lub notowania wybierajmy ołówki miękkie, natomiast do szkicowania i kreślenia figur geometrycznych ołówki twarde. Dobrej jakości długopis to coś, co każdy uczeń powinien mieć zawsze przy sobie, jednak do doskonalenia charakteru pisma lub nauki kaligrafii najlepsze będą pióra wieczne lub pióra ze stalówką.

 

 • Długopisy
  Długopisy

  Zakupienie odpowiedniej ilości i jakości przyborów do pisania jest nieodzownym elementem kompletowania każdej wyprawki szkolnej – czy to dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, czy liceów. Wyposażenie piórnika szkolnego to nie tylko kolorowe kredki, flamastry, ołówek, gumka do mazania, temperówka, ale przede wszystkim długopisy. Długopis – obok pióra wiecznego i pióra ze stalówką – jest najbardziej podstawowym akcesorium do nauki pisania. O ile pióro klasyczne będzie idealne do kaligrafowania i nauki starannego pisania, o tyle długopis jest najlepszym narzędziem do szybkiego sporządzania notatek. Długopisy kolorowe pozwolą natomiast urozmaicić szkolne zeszyty i notatki, a ponadto doskonale sprawdzą się podczas nauki w domu. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów (i nie tylko!) cieszą się długopisy wymazywalne, których użytkowanie nie wymaga posiadania korektora, gdy w wyliczenia matematyczne wkradnie się błąd. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, obok długopisów z niebiesko-granatowym wkładem, powinni wyposażyć się w długopisy z czarnym wkładem, którego posiadanie jest obowiązkowe na wszystkich egzaminach kończących dany cykl edukacji oraz na maturze.

  Niesłabnącą popularnością wśród uczniów w każdym wieku cieszą się przybory do pisania marki Pentel. Długopisy automatyczne Pentel odznaczają się wysoką jakością wykonania, niebieski lub czarny wkład wystarcza na bardzo długo, a modele posiadające gumowy uchwyt zapobiegają wyślizgiwaniu się długopisu z dłoni. O komfort uczniów leworęcznych zadbała marka Maped, która posiada w swojej ofercie atrakcyjne wizualnie długopisy dla leworęcznych – ergonomicznie zakrzywiona końcówka długopisów Maped pozwala na zachowanie poprawnego chwytu pisarskiego i zwiększa widoczność podczas pisania. Wartymi polecenia są długopisy Paper Mate, długopisy Pilot, długopisy Paso, długopisy Colorino oraz długopisy Stabilo. Na szczególną uwagę zasługuje zestaw długopisów wielokolorowych Paso schowany w jednej obudowie, z której za pomocą niewielkiego przycisku możemy wysunąć interesujący nas w danej chwili kolor wkładu. Zestaw długopisów Paso dostępny jest w dwóch wersjach: dla dziewczynek (z motywem uroczego konia) i chłopców (z motywem piłki nożnej).

 • Pióra wieczne
  Pióra wieczne

  Kompletując wyposażenie szkolnego piórnika dla pierwszoklasisty nie możemy zapomnieć o zakupie pióra wiecznego, które jest najlepszym możliwym przyborem do nauki pisania. Nie bez powodu pióro wieczne jest obowiązkowym elementem wyposażenia dla uczniów rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. O ile długopisy świetnie się sprawdzają do sporządzania szybkich notatek a ich zalety doceniają nie tylko uczniowie wyższych klas szkoły podstawowej, o tyle pióro wieczne wspomaga precyzyjne i staranne kreślenie liter. Doskonalenie umiejętności pisania czy nauka kaligrafii nie obędzie się bez dobrej jakości pióra wiecznego. Nauka samodzielnego stawiania liter, a później całych słów i zdań jest procesem bardzo czasochłonnym, co niekiedy może prowadzić dziecko do zniechęcenia lub rezygnacji. Zakup atrakcyjnego wizualnie pióra wiecznego z uchwytem zapobiegającym ślizganiu się pióra w dłoni nie tyle uprzyjemni, co usprawni naukę pisania i wyrobienie pięknego charakteru pisma.

  Niesłabnącą popularnością wśród uczniów cieszą się pióra wieczne takich marek jak Zenith i Paper Mate. Pióra ze stalówką Zenith i Paper Mate będą idealne zarówno dla dzieci, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w nauce pisania oraz dla wszystkich tych, którzy doskonalą tę umiejętność. Pióra wieczne Zenith odznaczają się wyjątkową trwałością, a ich solidna i lekka konstrukcja zapewnia łatwość operowania piórem. Wartymi polecenia dla najmłodszych uczniów są modele piór wiecznych Zenith posiadające ergonomicznie profilowany uchwyt, dzięki któremu pióro Zenith stabilnie leży w dłoni i nie ślizga się, co sprzyja wyrabianiu się pisarskiego chwytu. Pióra wieczne Paper Mate wykonane są z wysokiej jakości materiałów – stalówka jest irydowa – charakteryzuje je solidna i lekka konstrukcja, zapewniająca przyjemną naukę pisania. Zarówno pióra wieczne Zenith, jak i Paper Mate działają na wymienne naboje atramentowe, które można kupić w kompletach po 6 i więcej sztuk. Nieodzownym elementem nauki pisania piórem wiecznym jest zakup wymazywacza do atramentu, który pozwoli na nanoszenie poprawek w zeszycie bez nieestetycznych skreśleń lub atramentowych kleksów.  

 • Pióra kulkowe
  Pióra kulkowe

  Pióra kólkowe

  Doskonałą alternatywą dla piór wiecznych są pióra kulkowe, które znajdują się w zestawie obowiązkowym każdego pierwszoklasisty. Kompletowanie wyprawki szkolnej to, obok zakupu plecaka szkolnego, wyposażenie piórnika w niezbędne akcesoria piśmienniczo-plastyczne, a w tym: kolorowe długopisy, flamastry, ołówki, gumki do mazania, temperówkę, przybory geometryczne, kredki i wiele innych akcesoriów. Najważniejszymi z wymienionych są oczywiście przybory do pisania – długopisy, pióra, cienkopisy – bo to dzięki nim dziecko nabywa umiejętność pisania, które stanowi przepustkę do dalszego kształcenia. Jednymi z najczęściej wybieranych przez uczniów różnych kategorii wiekowych są pióra kulkowe. Pióra kulkowe łączą w sobie cechy pióra wiecznego i długopisu, stąd są nieco „czystsze” w użytkowaniu niż klasyczne pióra szkolne. Dzięki solidnej i lekkiej konstrukcji, profilowanemu uchwytowi zapewniającemu stabilne leżenie w niewielkiej dłoni dziecka oraz żelowemu wkładowi będą bardzo dobrym akcesorium do nauki pisania i doskonalenia tej umiejętności.

  Wiodącymi producentami akcesoriów piśmienniczych, w tym wypadku piór kulkowych, są takie marki jak: Pilot, Pentel oraz Paper Mate. Pióra kulkowe Pilot lub pióra kulkowe Pentel będą idealne zarówno dla dzieci, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w nauce pisania oraz dla wszystkich tych, którzy doskonalą tę umiejętność. Pióra kulkowe Pilot i Pentel odznaczają się wyjątkową trwałością, a ich solidna i lekka konstrukcja zapewnia łatwość operowania piórem. Wartymi polecenia dla najmłodszych uczniów (i nie tylko) są pióra kulkowe ścieralne Pilot. Dzięki obecności silikonowej końcówki w piórach kulkowych Pilot wszelkie omsknięcia w pisowni lub błędy w wyliczeniach matematycznych możemy wymazać. Pióra kulkowe będą świetnym wyborem dla leworęcznych uczniów, bo tusz wysycha błyskawicznie, na co niestety nie możemy liczyć w przypadku klasycznego atramentu używanego w piórach wiecznych. Nieodzownym elementem nauki pisania piórem kulkowym jest zakup precyzyjnego korektora, który pozwoli na nanoszenie poprawek w zeszycie bez nieestetycznych skreśleń. 

 • Ołówki
  Ołówki

  Kompletowanie wyposażenia piórnika szkolnego nie może obyć się bez zakupu odpowiednich ołówków. Ołówek jest zwykle pierwszym narzędziem, za pomocą którego dziecko uczy się pisać. Przygodę z pisaniem rozpoczyna się zwykle już w wieku przedszkolnym rysowaniem szlaczków – od łatwych konstrukcji graficznych po te bardziej skomplikowane, wymagające precyzji – by później przejść do stawiania pierwszych liter i całych wyrazów. Ołówek jest o tyle wdzięcznym narzędziem do nauki pisania, że zawsze możemy zmazać gumką wyrysowany wzór szlaczka lub literkę, gdy efekt nie będzie zadowalający. Do nauki pisania wybierajmy zawsze ołówki miękkie (HB), bo te dają wyraźny kolor na kartce papieru bez konieczności używania siły. Natomiast z myślą o szkicowaniu, rysowaniu czy geometrii kupujmy ołówki o większej twardości. Z myślą o najmłodszych sięgajmy po grube ołówki trójkątne, które dzięki swojej niestandardowej konstrukcji pewniej leżeć będą w dziecięcej dłoni od modeli standardowych, a co najważniejsze – pomogą rozwinąć chwyt pisarski, niezbędny przy nauce pisania.

  Jednymi z najchętniej wybieranych przez uczniów, rodziców i pedagogów są ołówki marek Bambino, Stabilo, Zenith, Faber-Castell, Colorino, Maped, Astra, Paso oraz Koh-i-Noor. W zależności od wieku, preferencji i stopnia zaawansowania piśmienniczo-plastycznego sięgać możemy po grube ołówki trójkątne, klasyczne ołówki dla praworęcznych, klasyczne ołówki dla leworęcznych, a także profesjonalne zestawy ołówków o różnym poziomie twardości. Zestaw ołówków o różnym poziomie twardości będzie świetnym pomysłem na prezent dla ucznia na każdą okazję, stanowił będzie także idealne uzupełnienie szkolnej wyprawki. Wybierać możemy między zestawem 12 ołówków Koh-i-Noor (od miękkich do średnich -  od 8B do 2H), które nie tylko charakteryzują się najwyższą jakością, ale pakowane są w eleganckie, metalowe etui. Wartym uwagi jest także zestaw 12 ołówków Colorino (w tym 2 ołówki węglowe), który będzie fajnym rozwiązaniem zarówno dla uczniów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pisaniem, rysowaniem i szkicowaniem, jak i dla profesjonalistów. Alternatywą dla dwóch poprzednich będzie gustowny zestaw 12 ołówków z drewna cedrowego od marki St. Right (od 9B do 2H), które od pozostałych różni zastosowanie technologii SBS zabezpieczającej grafit przed łamaniem.

 • Ołówki automatyczne
  Ołówki automatyczne

  Ołówki automatyczne

  Zakupienie odpowiednich przyborów piśmienniczo-plastycznych jest nieodzownym elementem kompletowania wyprawki szkolnej dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i liceów. Wyposażenie piórnika szkolnego to nie tylko kolorowe kredki, flamastry, długopisy, zakreślacze, ale także odpowiedniej miękkości ołówki. Ołówek jest zwykle pierwszym narzędziem, za pomocą którego dziecko uczy się pisać, dlatego z myślą o najmłodszych sięgajmy po grube ołówki trójkątne, które dobrze leżą w niewielkiej dłoni dziecka. Natomiast z myślą o starszych uczniach możemy już sięgać po nieco inne rozwiązania. Ołówki automatyczne są o tyle praktyczne, że w odróżnieniu od swoich klasycznych odpowiedników nie wymagają temperowania. Jedyne czego potrzebujemy użytkując ołówek automatyczny to gumka do mazania, by na wypadek korekt w obliczeniach lub przy wyrysowywaniu figur geometrycznych zeszyt wyglądał estetycznie.  

  Ołówki automatyczne są o tyle wygodnym rozwiązaniem, że nigdy się nie wypisują, jak klasyczne ołówki. Wystarczy zaaplikować nowy wkład z grafitem i możemy przystępować do dalszego pisania, wykreślania, szkicowania lub konturowania. Niesłabnącą popularnością wśród uczniów cieszą się ołówki automatyczne Pentel, które dostać możemy w kilku różnych wariantach, w: niebieskiej, zielonej lub różowej obudowie. Japońska marka Pentel jest uznanym producentem artykułów piśmienniczych, a rozsądna cena idąca w parze z wysoką jakością artykułów Pentel zadecydowała o tym, że marka obecna jest na światowym rynku już od 73 lat (!). Gumowy uchwyt w ołówkach automatycznych Pentel zwiększa komfort pisania i sprawia, że ołówek leży stabilnie w dłoni, a gumka umieszczona w ołówkach automatycznych Pentel jest wymienna. 

na stronę
Wyświetlam 1 - 60 z 390 produktów
Wyświetlam 1 - 60 z 390 produktów

Jakie przybory do pisania powinny się znaleźć w szkolnym piórniku?

Na rynku jest mnóstwo kolorowych i przykuwających uwagę przyborów wszelkiego typu. Dzieci lubią kolorowe i migoczące gadżety, ponieważ łatwo się nimi chwalić i wzbudzać zazdrość wśród rówieśników. Pełne półki przeróżnych akcesoriów przytłaczają, łatwo więc ulec chwilowemu zamroczeniu i wrócić do domu z mnóstwem rzeczy wcale nie potrzebnych naszemu dziecku w szkole. Co zatem jest naprawdę potrzebne w piórniku każdego ucznia?

Przede wszystkim ołówek. Jest najważniejszym elementem w piórniku. Potrzebny dziecku już od najwcześniejszych klas. To właśnie ołówkiem dzieci uczą się kaligrafii. Dla młodszych dzieci przydatny jest więc gruby, najlepiej trójkątny ołówek. Pomagają one rozwijać prawidłowy chwyt pęsetkowy i wymuszają określone trzymanie ich w dłoni. Dzięki czemu dziecku łatwiej nauczyć się prawidłowego trzymania ołówka, a w przyszłości długopisu. Dla starszych dzieci i młodzieży przydatnymi są ołówki o różnej miękkości, często wykorzystywane nie tylko do notowania, ale również na zajęciach plastycznych. Młodzież często zastępuje tradycyjny ołówek automatycznym, ze względu na brak potrzeby temperowania.

W piórniku nie powinno również zabraknąć długopisu bądź pióra. Na etapie nauczania wczesnoszkolnego pióro jest obowiązkowym elementem wyposażenia, to właśnie nim dziecko uczy się stawiać swoje pierwsze „utrwalone” słowa. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się wymazywalne długopisy, które stopniowo zajmują miejsce pióra atramentowego. Na późniejszym etapie nauki popularne stają się już tradycyjne długopisy, które co prawda często się gubią, ale za to najprostsze modele są naprawdę niedrogie. Warto zaopatrzyć się w długopis z czarnym wkładem, który jest obowiązkowy na egzaminach czy maturze.

Dobrym zakupem są również długopisy kolorowe lub cienkopisy. Łatwo nimi wykreować barwne szlaczki lub wyróżnić ważne informacje. Przy wyróżnianiu większej ilości tekstu z pomocą przyjdą zakreślacze. Dostępne w różnej formie od maleńkich, niezwykle poręcznych poprzez zamknięte w zabawnej formie, aż do dużych zakreślaczy, które posłużą przez długi okres czasu.

Warto również zainwestować w jakość kupowanych produktów, aby nie musieć wymieniać ich po krótkim czasie. W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo produkty najlepszej jakości, tylko renomowanych producentów. Wszystko po to, aby zagwarantować Państwu udane zakupy.

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów