Producenci

Media społecznościowe

farbki plakatowe 

Farby plakatowe

Malowanie farbami plakatowymi jest jedną z najchętniej wybieranych przez dzieci technik plastycznych. Farbki te są także nieodłącznym elementem każdej wyprawki szkolnej. Farby plakatowe Malowanie farbami plakatowymi nie tylko rozwija wyobraźnię, kreatywność, ale jest doskonałym sposobem na wyciszenie, naukę koncentracji i precyzji, stąd zawsze warto mieć je w domu – nie tylko na wypadek kiepskiej pogody w weekend. Przygodę z nimi warto zacząć zanim dziecko zacznie naukę w szkole podstawowej.

Farbki plakatowe pozwolą naszym najmłodszym poczuć się jak prawdziwi mistrzowie pędzla, to także wspaniały wstęp do nauki operowania bardziej zaawansowanymi materiałami plastycznymi, np. farbami akrylowymi. Kolor jaki dają jest intensywny, głęboki i trwały. Pigmenty farb plakatowych bardzo łatwo mieszać, stąd każdy obrazek może zyskać niepowtarzalną kolorystykę. Farby te sprawdzą się doskonale zarówno u dzieci stawiających swoje pierwsze kroki w malowaniu, jak i u dzieci bardziej zaawansowanych plastycznie.

Wyświetlam 1 - 31 z 31 produktów
Wyświetlam 1 - 31 z 31 produktów

Farby plakatowe do szkoły dla dzieci

Farbki plakatowe nieco różnią się wyglądem, opakowaniem oraz efektem jaki dają od farb akwarelowych. Możemy nimi malować w zasadzie bez użycia wody, są one bowiem na tyle rozcieńczone, że wystarczy nam wyłącznie dobry pędzel i kartka papieru. W malowaniu bez użycia wody pomocna może okazać się niewielka szmatka lub kawałek chusteczki, w którą wytrzemy nadmiar nabranego koloru. Jeśli jednak nie towarzyszą nam sytuacje ekstremalne, to warto jednak wspomagać się wodą i wypłukiwać pędzel po nabieraniu kolejnych pigmentów, aby każdy z kolorów zachował swój właściwy odcień. Farby plakatowe pomieszczone są najczęściej w niewielkich, plastikowych słoiczkach, z których bardzo łatwo jest nabierać pożądany kolor. Opakowania są na tyle kompaktowe, że bez większych problemów zmieszczą się w szkolnym plecaku lub tornistrze. Efekty jakie dają są bardzo charakterystyczne – kolor jest intensywny, wykończenie matowe, a kontury i krawędzie można bardzo dokładnie wyrysować. Znacznie łatwiej jest operować farbami plakatowymi niż farbami akwarelowymi, których kolory są delikatniejsze, bardziej rozmyte i mniej kryjące. Kolory farbek plakatowych można łączyć ze sobą dla uzyskania pożądanego odcienia niebieskiego, czerwonego, zielonego i wielu innych. Tworzenie nowych kolorów i odcieni – błękitnego, wrzosowego, lazurowego, morelowego – pozwoli każdemu dziecku rozwinąć kreatywność, wyobraźnię, nie mówiąc już o nauce nazywania kolorów i niebanalnych odcieni. Farby plakatowe pozwalają na tworzenie niezapomnianych obrazów – pejzaży i portretów – a także wielobarwnych prac abstrakcyjnych z kilkoma wyraźniejszymi plamami koloru.

Farbki plakatowe a akwarelowe

Podstawową różnicą między nimi jest intensywność pigmentu, trwałość oraz opakowanie. Malując farbkami plakatowymi możemy korzystać z każdego typu papieru – od cienkiej kartki drukarskiej po karton – natomiast malując farbami akwarelowymi powinniśmy sięgać wyłącznie po grubsze papiery techniczne lub karton. W malowaniu farbkami plakatowymi rodzaj papieru nie odgrywa tak dużej roli, może być dowolny. Mało tego, farbami plakatowymi malować możemy także po takich podłożach jak: drewno, ceramika, kamień. Należą one ponadto do farb bardzo dobrze kryjących, dlatego dziecko pozwolić sobie może na kreślenie bardzo wyraźnych szkiców, a warstwa farby z powodzeniem to pokryje. Malowanie farbami plakatowymi nie należy do trudnych technik malarskich, stąd mogą się w niej realizować nawet najmłodsi. Opakowania są nieco większe od kompaktowych palet farb akwarelowych, co zupełnie nie przeszkadza w zmieszczeniu ich w szkolnym plecaku czy zabraniu ich na wakacyjny wyjazd nad morze lub w góry, na wypadek kiepskiej pogody. Alternatywą dla farb klasycznie pakowanych są farby plakatowe w tubkach. Nie różnią się formułą i poziomem krycia od standardowo pakowanych farb plakatowych, a ich  zastosowanie jest bardzo praktyczne – możemy nimi malować (nie brudząc innych kolorów) bez użycia wody.

Farby plakatowe Astra, Colorino, Bambino

Farby plakatowe Astra są jednymi z najpopularniejszych na polskim rynku. Charakteryzują się nie tylko znakomitą przyczepnością do podłoża, ale dają intensywny pigment, który odporny jest na działanie światła i ścierania. Farby Astra spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, stąd mogą nimi malować nawet najmłodsi. Możemy je kupić w dwóch wariantach, w klasycznych pojemnikach lub w praktycznych  tubkach. Farbki plakatowe Astra w tubkach dostaniemy w kompletach po 6 i 12 kolorów. Natomiast te klasycznie pakowane w komplecie z 13 kolorami. Godnymi polecenia są także farby plakatowe Colorino, które kupić możemy w kompletach po 6 lub 12 kolorów. Warto zwrócić uwagę na pędzle do farbek Colorino, które wykonane są z najwyższej jakości naturalnego włosia i sprzedawane są w kompletach po 3 lub 5 pędzli. Natomiast farby plakatowe Bambino występują w kompletach liczących od 6 do 24 kolorów. Godnym uwagi i ciekawym urozmaiceniem wobec klasycznych zestawów kolorystycznym jest komplet 10 farb, gdzie znajdziemy 4 kolory brokatowe, 4 fluorescencyjne oraz złotą i srebrną farbę. 

 

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów