Producenci

Media społecznościowe

Przygotowując wyprawkę do szkoły, obok podręczników i zeszytów, bardzo ważnym zakupem są takie przybory szkolne jak artykuły plastyczne i piśmienne. Jest to spore wyzwanie, ponieważ rynek przesycony jest przeróżnymi artykułami mającymi na celu wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy z naszego portfela, przy jakości wykonania niejednokrotnie nie adekwatnej do ceny. Jak się uchronić przez nieprzemyślanymi zakupami? Warto zaplanować zakupy wyprawki z wyprzedzeniem i nie dać się kusić naciągaczom. Bardzo ważne jest, aby przeglądać oferty jedynie renomowanych producentów, którzy gwarantują jakość swoich produktów. Artykuły wyprodukowane przez takie firmy posiadają atesty jakości i certyfikaty zapewniające, że kupujemy produkt bezpieczny dla naszego dziecka. Tej pewności zdecydowanie nie będziemy mieć kupując tanie produkty nieznanego pochodzenia, które mogą posiadać szkodliwe substancje.

Ważnym kryterium przy wyborze artykułów plastycznych, będzie wiek dziecka. Dla najmłodszych artystów, posiadamy bogatą ofertę bezpiecznych, przeznaczonych właśnie dla nich kredek, farbek oraz flamastrów. Dla nieco starszych, znajdą się artykuły bardziej specjalistyczne, takie jak pastele czy gumki chlebowe. Dla każdego miłośnika kreatywnych zajęć plastycznych, znajdzie się coś co przypadnie do jego gustu, wymagań i zapotrzebowania.

Dużym ułatwieniem przy zaplanowaniu i zakupieniu elementów wyprawki są zakupy przez Internet. Kupując w ten sposób możesz sprawdzić różne rodzaje artykułów, porównać między sobą ich specyfikację czy też przeczytać na ich temat opinie innych osób. Dodatkowo masz pewność, że nie zdublujesz zakupu któregoś artykułu, zapominając niechcący o innym. Wszystko co powinno znaleźć się w piórniku ucznia, znajdziecie Państwo w naszym sklepie. Proponujemy bogatą ofertę artykułów do rysowania i malowania, a także wszelkie akcesoria potrzebne na zajęciach artystycznych. Kupią Państwo u nas także przybory do pisania. Wszystko w bardzo przystępnych cenach i najlepszej jakości. Nie odkładaj zakupów na ostatnią chwilę i zaplanuj je już dziś!

Artykuły plastyczne i piśmienne 

Oferta producentów artykułów i przyborów szkolnych oraz oczekiwania pedagogów w tym zakresie są coraz większe. Podstawowymi elementami szkolnej wyprawki są zeszyty szkolne, kredki, flamastry, farbki, plasteliny oraz przybory do pisania. Posiadamy bardzo zróżnicowaną ofertę artykułów plastycznych i piśmiennych poczynając od zeszytów szkolnych a kończąc na wyrafinowanych gumkach, temperówkach czy też linijkach. Część oferowanych przyborów szkolnych nawiązuje do tematyki z popularnych bajek, które uwielbiają wasze maluchy. Dla Państwa wygody przedmioty te zostały pogrupowane w w kategorie tematyczne (kategorie).

 • Kredki
  Kredki

  Kredki są jednym z pierwszych narzędzi plastycznych, jakie trafiają w ręce małych artystów. Przygodę z malowaniem i kolorowaniem możemy rozpocząć już w 1-2 roku życia dziecka, kiedy ciekawość świata i chęć poznawania nowych rzeczy zaczyna poważnie nabierać na sile. Rysowanie kredkami jest jedną z najpopularniejszych form zabawy i spędzania czasu przez najmłodszych. Warto stawiać tylko na kredki wysokiej jakości o intensywnym kolorze i miękkiej strukturze, aby nakładanie koloru na kartkę papieru było przyjemnością i nie sprawiało małym twórcom trudności.

  Pierwsze artystyczne próby warto rozpoczynać od kredek świecowych, których niewielkie rozmiary, grubość i ergonomiczny kształt ułatwiają swobodne operowanie kolorem dziecięcej rączce. Im dalej wprowadzać będziemy dziecko w świat kolorów, tym większą paletę kredek będziemy mieli do wyboru. Kredki ołówkowe są jednymi z najpopularniejszych, kredki akwarelowe dają nieograniczone możliwości artystyczne i wreszcie kredki pastelowe uczą nowego sposobu operowania kolorem. Pamiętajmy, że jeżeli dziecku trudno będzie rysować, może się zniechęcić i nie chcieć rozwijać swojego potencjalnego talentu. Dlatego warto przemyśleć wybór właściwych kredek.

 • Plasteliny
  Plasteliny

  W ofercie producentów dostępna jest szeroka oferta plastelin dostosowana do zróżnicowanych potrzeb uczniów. Są to zarówno plasteliny klasyczne doskonałe do wszelkiego rodzaju prac plastycznych i zabaw manualnych, jak też na przykład plasteliny świecące w ciemności. Bardzo ważne jest, żeby skład plasteliny był bezpieczny dla zdrowia dziecka, czyli żeby była ona wykonana z bezpiecznych materiałów. Potwierdzają to odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Gwarantują to m.in. popularne na polskim rynku takie marki proucentów artykułów plastycznych jak Bambino, Colorino oraz Astra.

 • Farbki i akcesoria
  Farbki i akcesoria

  Farbki

  Malowanie farbkami pozwala naszym najmłodszym na rozbudzenie zmysłu twórczego i wyobraźni, kreatywne spędzenie czasu oraz, co najważniejsze, odkrycie artystycznego geniuszu. Farbki są jedną z najchętniej wybieranych przez dzieci technik plastycznych i stanowią obowiązkowy element wyprawki szkolnej. Wybór odpowiednich farb zależy od preferencji i upodobań dziecka. Samodzielne wykonywanie prac plastycznych jest nie tylko nieodłącznym elementem dzieciństwa, ale daje małym twórcom wiele radości i satysfakcji.

  Jednymi z najbardziej lubianych wśród dzieci są farbki plakatowe i farbki akwarelowe, które pozwalają osiągnąć szeroką paletę możliwości twórczych. Młodzi artyści o bardziej zaawansowanym warsztacie chętnie sięgają po farbki akrylowe, które dają efekt zbliżony do profesjonalnych farb olejnych. Malowanie farbkami wpływa rozwijająco na młody umysł, jest także doskonałym sposobem na wyciszenie, naukę koncentracji i precyzji, stąd zawsze warto mieć je w domu.

 • Flamastry
  Flamastry

  Flamastry i mazaki

  Kompletowanie wyprawki szkolnej zaczynamy najczęściej od zakupu stosownego do wieku plecaka szkolnego, dopiero później przychodzi czas na – wyczekiwane przez wszystkich uczniów – wybieranie piórnika szkolnego oraz wyposażenia piśmienniczo-plastycznego. W piórniku szkolnym każdego ucznia obok kredek, długopisów, pióra, ołówków, gumki do mazania i kolorowych długopisów znaleźć się powinny dobrej jakości flamastry. Nie tylko dlatego, że stanowią obowiązkowy element wyposażenia każdego ucznia pierwszych klas szkoły podstawowej, ale są świetnym narzędziem do rysowania, kolorowania, podkreślania, pisania czy po prostu urozmaicania kolorami szkolnego zeszytu. Z myślą o najmłodszych sięgajmy po kolorowe grube flamastry, te bowiem dobrze leżeć będą w niewielkiej rączce dziecka i wspomogą wyrabianie pisarskiego chwytu. Nieco większą precyzję i cieńszą kreskę dają klasyczne flamastry, więc jeśli kompletujemy wyposażenie dla starszego dziecka, to stawiajmy na właśnie tę opcję. Klasyczne, cienkie flamastry występują w znacznie większej gamie kolorów i odcieni, co pozwoli ożywić artystyczną wyobraźnię dziecka, dając nieograniczone możliwości twórcze. 

  Wiodącym producentem kolorowych akcesoriów piśmienniczych – ze szczególnym uwzględnieniem flamastrów – jest marka Colorino. W ofercie znajdziemy flamastry Colorino w zestawach po 10, 12, 24 i 50 kolorów, markery do tkanin Colorino, cienkopisy Colorino w nasyconych kolorach, flamastry zmieniające kolor Colorino, flamastry w pędzelkach Colorino, flamastry dwustronne Colorino, flamastry brokatowe Colorino oraz flamastry dmuchane Colorino. Niesłabnącą popularnością wśród uczniów cieszą się flamastry od marki Paper Mate, flamastry Astra, flamastry Stabilo, flamastry Bambino czy profesjonalne flamastry Faber Castell. Wszystkie z wymienionych występują w kompletach mieszących od 12 do nawet 24 kolorów. Ciekawą opcją dla starszych uczniów szkół podstawowych i liceów będą kolorowe zakreślacze, które ułatwią prowadzenie notatek, w tym naukę do klasówek i sprawdzianów. Poszukując prezentu dla ucznia lub uczennicy warto zwrócić uwagę na pachnące flamastry Smarkers Scentco, które wykonane zostały w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, a każdemu kolorowi odpowiada konkretny zapach, np. zielony flamaster pachnie arbuzem, a żółty flamaster słodką babeczką. 

 • Przybory do pisania
  Przybory do pisania

  Przybory do pisania

  Kompletowanie wyprawki szkolnej w związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym, to nie tylko zakup stosownego do wieku plecaka szkolnego, piórnika, worka na buty, śniadaniówki, bidonu, ale przede wszystkim różnego typu artykułów i przyborów piśmienniczych. Wybór akcesoriów do pisania jest na tyle szeroki i zróżnicowany, że bardzo łatwo jest zagubić się w gąszczu różnorodnej gamy długopisów, cienkopisów, piór kulkowych i wielu innych. Trudno przecież wyobrazić sobie przyjemną i sprawną naukę pisania bez odpowiednio dobranych – stosownie do wieku i preferencji – przyborów do pisania. Innymi kryteriami powinniśmy się kierować kupując ołówki i długopisy dla najmłodszych, a nieco innymi dla starszych dzieci, które już bardziej niż na nauce odręcznego pisania skupiają się na doskonaleniu tej umiejętności.

  Wśród przyborów do pisania, które powinny się znaleźć w wyposażeniu każdego ucznia wymienić należy m.in.: długopisy (klasyczne, wielokolorowe, ścieralne), ołówki (klasyczne lub automatyczne), pióra kulkowe, pióra wieczne, pióra ze stalówką, kolorowe cienkopisy, wymazywacz do atramentu i korektor. Z myślą o uczniach, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką pisania sięgajmy po przybory o większej grubości niż przeciętna, by pióro lub ołówek dobrze leżały w niewielkiej dłoni. Opcją wartą rozważenia z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym (i nie tylko!) są ołówki i kredki trójkątne, które wspomagają zachowanie prawidłowego chwytu pisarskiego. Nieodzownym elementem wyposażenia każdego piórnika szkolnego są ołówki – do pisania lub notowania wybierajmy ołówki miękkie, natomiast do szkicowania i kreślenia figur geometrycznych ołówki twarde. Dobrej jakości długopis to coś, co każdy uczeń powinien mieć zawsze przy sobie, jednak do doskonalenia charakteru pisma lub nauki kaligrafii najlepsze będą pióra wieczne lub pióra ze stalówką.

   

 • Zeszyty
  Zeszyty

  Zeszyty

  Kompletowanie wyprawki szkolnej nie może obyć się bez zakupu odpowiedniej ilości zeszytów szkolnych z atrakcyjnymi wizualnie wzorami. Zeszyty szkolne są nieodzownym elementem wyposażenia każdego ucznia szkoły podstawowej, liceum, a także studenta. Obok piórnika szkolnego i solidnej dawki kolorowych kredek, flamastrów, ołówków, gumki do mazania, temperówki, długopisów czy pióra wiecznego, to właśnie zeszyt jest podstawowym narzędziem pracy każdego ucznia. Zeszyt jest potrzebny nie tylko do sporządzania notatek z lekcji czy do prowadzenia matematycznych wyliczeń, ale także do odrabiania zadań domowych. ZeszytyTo właśnie w zeszytach szkolnych nasze dzieci stawiają swoje pierwsze słowa, zdania, a później całe akapity. Im większą dowolność damy naszym dzieciom w wyborze wzorów i kolorów zeszytów szkolnych, z tym większą przyjemnością będą po nie sięgać w trakcie lekcji i w domu oraz – co nie mniej ważne – tym staranniej będą je prowadzić.  

  Największą popularnością wśród uczniów klas 1-3 cieszą się zeszyty 16-kartkowe i zeszyty 32-kartkowe. Dzieje się tak nie bez powodu, bo im cieńszy zeszyt, tym lżejszy plecak szkolny. Wybierać możemy między klasycznymi zeszytami w kratkę, które będą idealne z myślą o większości przedmiotów (matematyka, przyroda, język obcy) oraz zeszytami w linie, które będą odpowiednie do języka polskiego. Ciekawym rozwiązaniem dla dzieci uczących się odręcznego pisma i kaligrafii są zeszyty w 3 linie dwukolorowe, co znacznie ułatwia i usprawnia proces nabywania tej umiejętności. Z myślą o uczniach klas 4-8 sięgać już możemy po zeszyty 60-kartkowe, zeszyty 80-kartkowe i zeszyty 96-kartkowe. Wybór odpowiedniej objętości możemy uzależnić od wymagań nauczyciela i częstotliwości lekcji, choć z myślą o przedmiotach wiodących (matematyka, język polski, język obcy) warto sięgać po grubsze objętościowo zeszyty. Godnymi polecenia są zeszyty Unipap, które cechuje wysoka jakość papieru, staranne wykończenia, a także atrakcyjny i niepowtarzalny design okładek. W ofercie marki Unipap znajdziecie zarówno modne zeszyty dla dziewczynek, jak i modne zeszyty dla chłopców.  

 • Pisaki
  Pisaki

  Pisaki i cienkopisy

  Kolorowe pisaki są nieodłącznym elementem wyposażenia szkolnego każdego pierwszoklasisty i nie tylko. Pisaki doskonale nadają się do kolorowania, podkreślania, rysowania czy urozmaicania kolorami szkolnego zeszytu. Z myślą o najmłodszych sięgajmy po kolorowe grube pisaki, które dobrze leżeć będą w niewielkiej dłoni dziecka i wspomogą wyrabianie pisarskiego chwytu. Marka Colorino posiada w swojej ofercie specjalne pisaki dedykowane najmłodszym. Klasyczne pisaki dzięki obecności cieniutkiego rysika pozwalają na precyzyjne wyrysowanie cienkich linii, co może okazać się przydatne nie tylko podczas zajęć plastycznych (rysowanie, kolorowanie), ale także jako rodzaj urozmaicenia nauki pisania. Pisaki występują w szerokiej gamie kolorów i odcieni – od zestawów podstawowych mieszczących 6 kolorów po rozbudowane zestawy z aż 50 różnymi odcieniami pisaków. Zestaw pisaków będzie doskonałym pomysłem na prezent dla ucznia oraz dziecka w wieku przedszkolnym na każdą okazję.

  Niesłabnącą popularnością wśród dzieci i rodziców cieszą się pisaki Colorino, które występują w zestawach liczących od 12 do nawet 50 kolorów. Wybierać możemy między różnymi typami pisaków Colorino, m.in.: pisaki dwustronne, pisaki brokatowe, pisaki dmuchane, pisaki w pędzelkach. Wartą rozważenia opcją dla uczniów uczących się pisać są pisaki trójkątne Colorino, które dzięki swojej niekonwencjonalnej konstrukcji wspomagają zachowanie prawidłowego chwytu pisarskiego. Do wiodących producentów kolorowych przyborów piśmienniczych – w tym pisaków – należą m.in. marka Paper Mate, Stabilo, Astra, Bambino, Koh-i-Noor, Maped, Faber Castell. Alternatywą dla klasycznych pisaków będą cienkopisy Stabilo, które łączą w sobie cechy pisaka i długopisu. Cienkopisy Stabilo znajdują szerokie zastosowanie zarówno podczas zajęć matematycznych, językowych czy plastycznych.

 • Kleje
  Kleje

  Kleje do szkoły dla ucznia

  Kompletowanie wyprawki szkolnej nie może obyć się bez zakupu odpowiednich przyborów piśmienniczo-plastycznych. W wyposażeniu każdego ucznia obok flamastrów, kredek, kolorowych długopisów, ołówków, przyborów geometrycznych, farb plakatowych czy gumki do mazania powinien znaleźć się klej. Dobrej jakości klej w sztyfcie, klej w tubie lub klej w płynie – odpowiednio przebadany i bezpieczny dla dziecka – przyda się nie tylko podczas zajęć plastycznych, ale także na okoliczność wyklejanek towarzyszących niekiedy lekcjom matematyki, języka polskiego czy historii. Jednym z najczęściej wybieranych przez dzieci, rodziców i pedagogów jest klej w sztyfcie. Kleje w sztyfcie są o tyle praktyczne, że nie brudzą, są łatwo zmywalne i spieralne, ich konsystencja nie zagrozi wnętrzu plecaka (nawet jeśli dziecko zapomni o dokładnym dokręceniu kleju), a co najważniejsze – kleje w sztyfcie mają kompaktowy rozmiar, zmieszczą się więc w każdym piórniku szkolnym. 

  Kleje w sztyfcie znakomicie nadają się do sklejania kartek papieru i cienkiej tektury, będą więc idealnym wyborem do szkoły. Wybierać możemy między klejami w sztyfcie transparentnymi (nie zostawiającymi koloru) lub klejami w sztyfcie znikającymi (zostawiającymi na kartce kolor, co ułatwia jego równomierne rozprowadzenie). Alternatywą dla popularnych klejów w sztyfcie są kleje w tubie, których wydajność jest imponująca. Dla celów biurowych klej w tubie będzie więc jedynym rozsądnym wyborem. Ich minusem jest konieczność rozprowadzania kleju w tubie palcem lub niewielkim przyrządem (np. patyczkiem). Z myślą o zajęciach plastycznych lub naklejaniu na inne powierzchnie niż papier – np. drewno, tkaninę, skórę, ceramikę, korek, styropian – warto wybrać klej w płynie z aplikatorem. Klej w płynie daje znacznie większe możliwości twórcze, jednak jego użytkowanie wymaga nieco większej precyzji od dziecka. Wiodącymi producentami różnego typu klejów szkolnych – niebrudzących, nietoksycznych, przebadanych i bezpiecznych dla dzieci – są m.in.: marki Astra, Bambino, Colorino, Pentel.

 • Gumki do ścierania
  Gumki do ścierania

  Gumki do ścierania

  Konieczność skompletowania wyprawki szkolnej staje przed rodzicami i uczniami wszystkich szkół na chwilę przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Gromadzenie szkolnego ekwipunku warto rozpocząć od zakupu odpowiedniego plecaka szkolnego i piórnika szkolnego, które towarzyszyły będą naszym najmłodszym codziennie przez okres co najmniej paru lat. Kompletowanie wyprawki nie może obyć się bez zakupu szeregu akcesoriów piśmienniczo-plastycznych.  W wyposażeniu każdego ucznia obok kredek, flamastrów, długopisów, ołówków, pióra, temperówki, kleju, nożyczek czy farbek plakatowych powinna znaleźć się dobrej jakości gumka do ścierania. Gumka do ścierania jest jednym z najbardziej podstawowych akcesoriów, tym bardziej, że ołówek jest często jednym z pierwszych przyrządów, za pomocą których dziecko uczy się pisać. Gumka do mazania lub gumka do ścierania pozwala na wprowadzanie korekt w zapisie, na cieniowanie rysunków wykonanych techniką ołówkową, a także poprawianie szkiców wykonanych ołówkiem. Zakup gumki do ścierania wydaje się więc niezbędny nie tylko w kontekście lekcji matematyki, języka polskiego czy języka obcego, ale także na zajęcia plastyczne i artystyczne. Warto pamiętać, że tylko dobry szkic może zaprocentować pięknym i zapierającym dech obrazkiem. 

  Do najpopularniejszych i najczęściej wybieranych gumek do ścierania należą klasyczne gumki do ścierania Pentel i Stabilo. Ich niewielki rozmiar, kształt i wydajność decydują o tym, że równie chętnie wybierane są z myślą o szkolnym wyposażeniu, jak i o pracach biurowych. Gumki do mazania Stabilo i Pentel są miękkie, a co najważniejsze dopasowane do kształtu i wielkości małych dłoni, dobrze wymazują ślady ołówka z papieru, nie pozostawiając śladów i nieestetycznych plam. Ciekawym rozwiązaniem są gumki do mazania dwustronne Maped, z czego jedna strona służy do wycierania śladów ołówka, a druga atramentu. Możliwie najbardziej praktycznym rozwiązaniem, szczególnie z myślą o uczniach pierwszych klas szkoły podstawowej, będzie gumka do wycierania połączona z temperówką. Kompaktowy zestaw składający się z gumki do mazania i temperówki oszczędzi miejsce w szkolnym plecaku bagażu, jest praktyczny w codziennym użytkowaniu i atrakcyjny wizualnie. Na uwagę zasługują gumki do mazania z temperówką marki Maped – temperówki Maped posiadają ostrze ze stali węglowej, a gumki wykonane są z wysokiej jakości kauczuku syntetycznego. Z myślą o zajęciach plastyczno-artystycznych sięgajmy po gumki chlebowe Faber Castell, które idealnie nadadzą się do rozjaśniania i poprawiania rysunków wykonanych ołówkiem, węglem, kredkami czy suchymi pastelami.

 • Temperówki
  Temperówki

  Temperówki

  W wyposażeniu każdego ucznia obok kredek, flamastrów, długopisów, ołówków, pióra, kleju, nożyczek, gumki do ścierania czy farbek plakatowych powinna znaleźć się dobrej jakości temperówka. Kompletowanie szkolnego wyposażenia dla ucznia nie może obyć się bez zakupu odpowiedniej temperówki do kredek i ołówków. Kredki i ołówek są zwykle pierwszymi narzędziami, za pomocą których dziecko uczy się pisać, temperówka staje się niezbędnym akcesorium już w wieku przedszkolnym. Z myślą o najmłodszych sięgajmy po temperówki, które posiadają ergonomiczny kształt, pojemnik na odpady oraz dwa otwory – do klasycznych oraz grubych kredek i ołówków. Temperówki z pojemnikiem pozwolą uniknąć bałaganu na szkolnej ławce, biurku czy w piórniku szkolnym, a ergonomiczny – dobrze leżący w dłoni – kształt temperówki zapewni sprawne korzystanie nawet najmłodszym uczniom oraz dzieciom w wieku przedszkolnym. Kompletując wyprawkę dla starszych uczniów (wyższe klasy szkoły podstawowej, liceum) możemy sięgać po metalowe temperówki z pojedynczym wyjściem, które choć nie posiadają pojemnika na odpady, to zajmą niewiele miejsca w szkolnym piórniku.

  Do najpopularniejszych temperówek do szkoły, przedszkola i nie tylko należą te, które posiada w swojej ofercie marka Maped. Temperówki Maped występują w bogatej gamie kolorów i wzorów, większość modeli posiada pojemniki na odpady, a kształty temperówek Maped są na tyle urocze, że trudno się oprzeć, by nie kupić co najmniej kilku modeli, np. w kształcie królika i w kształcie żabki. Ciekawym rozwiązaniem są zestawy składające się z temperówki połączonej z gumką do wycierania. Taki kompaktowy zestaw oszczędzi miejsce w plecaku szkolnym, jest praktyczny w codziennym użytkowaniu i atrakcyjny wizualnie. Temperówki z gumką do mazania Maped posiadają ostrze ze stali węglowej, a gumki wykonane są z wysokiej jakości kauczuku syntetycznego. W ofercie temperówek Maped znajdziemy także wzory bardziej stonowane i uniwersalne, które doskonale nadadzą się do liceum, na studia czy nawet do biura. Zwolennicy klasyki mogą stawiać na metalowe temperówki Bambino pojedyncze (bez pojemnika), które zajmują niewiele miejsca i odznaczają się niebywałą trwałością.

 • Zestawy geometryczne
  Zestawy geometryczne

  Zestawy geometryczne

  Kompletowanie wyprawki szkolnej nie może obyć się bez zakupu odpowiedniego zestawu geometrycznego. W wyposażeniu każdego ucznia obok flamastrów, kredek, kolorowych długopisów, ołówków, pióra, farb plakatowych czy gumki do mazania powinien znaleźć się zestaw geometryczny. Zakup zestawu geometrycznego jest nieodzowną częścią kompletowania wyposażenia piórnika szkolnego dla ucznia szkoły podstawowej i liceum. Lekcje matematyki, a także wszystkie inne, na których należy coś precyzyjnie wyrysować lub zmierzyć (technika, fizyka, chemia, biologia) wymagają od ucznia posiadania podstawowych narzędzi geometrycznych, takich jak: linijka, ekierka i kątomierz. Z czasem do grupy podstawowych przyborów geometrycznych dołącza także cyrkiel, najczęściej od 3 lub 4 klasy szkoły podstawowej. 

  Zamiast kupować pojedynczo każdy z przyrządów warto zaopatrzyć się w komplet, który nie tyle współgrał będzie ze sobą kolorystycznie, co posiadał będzie specjalne opakowanie na akcesoria, jak zestaw geometryczny Astra. W zestawie geometrycznym Astra obok linijki, dwóch ekierek i kątomierza znajdziemy także metalowy cyrkiel, ołówek, temperówkę i gumkę. Jeśli przyrządy geometryczne przechowywane będą w piórniku szkolnym, to postawić możemy na zestaw podstawowy, który dostępny jest w ofercie marek Maped i Bambino. Akcesoria geometryczne występują w szerokiej gamie kolorystycznej – od najpopularniejszego wariantu bezbarwnego, przez niebieskie i różowe, po zielone. Kolorystykę zestawu geometrycznego możemy dobrać odcieniem do pozostałych szkolnych akcesoriów – piórnika szkolnego, plecaka szkolnego, worka na buty itd. Zestaw geometryczny znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w szkole, ale także w biurze czy domowym gabinecie. 

 • Cyrkle
  Cyrkle

  Cyrkle

  Zakup plecaka szkolnego i piórnika szkolnego stanowi pierwszy etap kompletowania wyprawki szkolnej dla ucznia. Później dochodzi do tego konieczność skompletowania całego wyposażenia piśmienniczo-plastycznego. W piórniku szkolnym obok długopisów, pióra, zmazywacza do atramentu, kredek, flamastrów, ołówków, zestawu geometrycznego powinien znaleźć się także i cyrkiel. Choć cyrkiel nie jest przyborem obowiązkowym dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, bo dopiero od klasy czwartej wzwyż nauczyciele wymagają jego posiadania, to jednak warto pomyśleć o jego zakupie już wcześniej. Cyrkiel, wraz z całym zestawem geometrycznym (linijka, ekierka, kątomierz) jest niezbędny podczas zajęć matematycznych, przydaje się również na fizyce czy technice. Wybierać możemy między najbardziej podstawowym cyrklem z ołówkiem, który jest o tyle wygodny i praktyczny, że w razie potrzeby wystarczy wymienić ołówek na nowy lub precyzyjnym cyrklem z grafitową końcówką. Wybór tego odpowiedniego zależy od preferencji jego użytkownika, choć to ten drugi z wymienionych (cyrkiel z grafitową końcówką) jest bardziej poręczny w użytkowaniu – szczególnie dla niewprawionych. 

  Dobrej jakości cyrkiel to podstawa wyposażenia każdego ucznia z klas 4-8 i liceum, dlatego warto sięgać po sprawdzone marki. Godnymi polecenia są cyrkle Maped, które dostępne są w różnych kolorach – szary, zielony, różowy – oraz w obydwu wariantach – na ołówek i wkład grafitowy. Wartym uwagi jest zestaw geometryczny Astra, w którego skład wchodzą wszystkie niezbędne przybory na lekcje matematyki, a w tym: metalowy cyrkiel, ołówek, linijka (15 cm), dwie ekierki, kątomierz, temperówka i gumka. Co ważne, zestaw geometryczny Astra zapakowany jest w kompaktowych rozmiarów pudełko do przechowywania przyborów.

 • Korektory
  Korektory

  Korektory

  Nieodzownym elementem kompletowania wyprawki szkolnej jest zakup odpowiednich przyborów piśmienniczo-plastycznych, czy to dla uczniów szkoły podstawowej czy liceów.  Wyposażenie piórnika szkolnego to nie tylko kolorowe kredki, flamastry, ołówek, gumka do mazania, temperówka, zestaw geometryczny ale przede wszystkim długopisy, a więc także i korektor. Korektor – jak sama nazwa wskazuje – umożliwia wprowadzanie korekt i poprawek w tekście pisanym odręcznie i w wyliczeniach matematycznych z uniknięciem nieestetycznych skreśleń. Korektor jest przyborem, który wydaje się być niezbędny się, gdy do pisania używamy długopisu, natomiast dla piszących piórem wiecznym lepszym rozwiązaniem będzie zmazywacz do atramentu. Jeszcze inną opcją są długopisy wymazywalne, których użytkowanie nie wymaga posiadania korektora – tusz długopisu wymazuje się za pomocą dołączonej do zestawu gumki. 

  Dostępne są dwa typy korektorów – korektor w taśmie, który nadaje się do każdego rodzaju papieru, a pisanie można rozpocząć od razu po zakończonej korekcie oraz korektor precyzyjny z metalową końcówką, który ma postać płynną. Korektory precyzyjne Pentel są bardzo wydajne, kompaktowe, a rozmiarem przypominają długopis, będą więc idealne do piórnika szkolnego zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. Do celów biurowych idealnie sprawdzi się natomiast korektor w taśmie, za pomocą którego nawet na zadrukowanych kartkach papieru można nanosić poprawki bez estetycznych uszczerbków. 

 • Linijki
  Linijki

  Linijki

  Skompletowanie wyprawki szkolnej dla ucznia szkoły podstawowej lub liceum nie może obyć się bez odpowiedniej linijki. Linijkę można nabyć w zestawie geometrycznym, w którym znajdzie się także ekierka, kątomierz, cyrkiel lub nabyć samodzielnie. Lekcje matematyki, a także wszystkie inne, na których trzeba coś precyzyjnie wyrysować lub zmierzyć (technika, fizyka, chemia, biologia) wymagają od każdego ucznia posiadania linijki. Wybierać możemy między klasycznymi, plastikowymi linijkami o długości do 15 centymetrów, które zmieszczą się w każdym piórniku szkolnym. Dostępne są także linijki wielofunkcyjne o długości 30 centymetrów, które będą idealne do kreślenia, podkreślania i rysowania szablonów, jednak ich rozmiar niejako zmusza do przechowywania linijki poza piórnikiem szkolnym. Wartymi uwagi – szczególnie z myślą o uczniach pierwszych klas szkoły podstawowej – są linijki niełamliwe, czyli takie, które można w dowolny sposób zwijać, skręcać i wyginać. Każda z wymienionych doskonale spełni swoją funkcję zarówno w szkole podstawowej, liceum czy w biurze. Wybór tej odpowiedniej zależy od własnych preferencji i oczekiwań kolorystycznych. Linijki dostępne są w różnych kolorach – od przezroczystych, przez niebieskie i zielone, po szare.

 • Nożyczki
  Nożyczki

  Nożyczki

  Kompletowanie wyprawki szkolnej zaczynamy najczęściej od zakupu stosownego do wieku i potrzeb plecaka szkolnego, dopiero później przychodzi czas na – wyczekiwane przez wszystkich uczniów – wybieranie piórnika szkolnego oraz wyposażenia piśmienniczo-plastycznego. W piórniku szkolnym każdego ucznia obok kredek, długopisów, pióra, ołówków, gumki do mazania i kolorowych długopisów znaleźć się powinny dobrej jakości nożyczki. Nie tylko dlatego, że stanowią obowiązkowy element wyposażenia każdego ucznia szkoły podstawowej, ale są niezbędnym narzędziem służącym do przecinania i wycinania z papieru, tektury, brystolu i wielu innych materiałów.

  Z myślą o najmłodszych sięgajmy po nożyczki wykonane z plastiku z bezpiecznymi ostrzami, które nie zranią skóry, nie utną włosów, nie przetną ubrań, nie przewodzą prądu, ale mimo to doskonale przecinają papier i miękką tekturę. Nożyczki Maped dla najmłodszych wzmocnione są dodatkowo włóknem szklanym, co w praktyce przekłada się na długie i bezpieczne użytkowanie. Dla starszych dzieci sięgajmy po klasyczne nożyczki szkolne z plastikowym, ergonomicznym uchwytem, które doskonale poradzą sobie z przecinaniem papieru, brystolu, tekturki oraz innych materiałów używanych podczas zajęć szkolnych. Wartymi polecenia są nożyczki szkolne Colorino, nożyczki szkolne Maped oraz nożyczki szkolne Bambino. Z myślą o uczniach i uczennicach leworęcznych sięgajmy po nożyczki dla leworęcznych Bambino lub nożyczki dla leworęcznych Maped. Szeroki wybór kolorów i odcieni nożyczek szkolnych pozwoli każdemu chłopcu i dziewczynie znaleźć coś dla siebie, współgrającego kolorystycznie z odcieniem piórnika oraz pozostałymi akcesoriami szkolnymi.

 • Bloki techniczne
  Bloki techniczne

  Bloki techniczne

  Blok techniczny jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdego pierwszoklasisty i nie tylko. Doskonale nadaje się do szkicowania, malowania farbami, kolorowania, wycinania oraz wielu innych aktywności towarzyszących zajęciom plastyczno-artystycznym. Większość prac artystycznych na lekcjach plastyki tworzy się na kartkach z bloku technicznego. Podstawową różnicą między blokiem technicznym a blokiem rysunkowym jest grubość oraz jakość papieru. Bloki rysunkowe będą idealne do rysowania kredkami, flamastrami lub ołówkiem, natomiast techniczne (dzięki usztywnionej strukturze) pozwalają już na malowanie farbami plakatowymi, farbami akwarelowymi oraz na stosowanie wielu innych technik rysunku. Wybierać możemy między klasycznymi blokami A4 oraz blokami A3 – im większy arkusz papieru, tym więcej zabawy i radości podczas malowania farbami. Blok techniczny zawsze warto mieć w domu na wypadek kiepskiej pogody. Z myślą o poszukiwaczach artystycznych przygód warto zwrócić uwagę na bloki kolorowe, które dadzą dziecku znacznie większe możliwości twórcze niż klasyczny blok techniczny biały.  

  Jednymi z najpopularniejszych są bloki techniczne od marek Rogatin, Flamingo i Astra. Bloki Rogatin cechuje wysoka jakość papieru, staranne wykończenia, a także atrakcyjny i niepowtarzalny design okładek. Z myślą o kompletowaniu wyprawki szkolnej warto nabyć najbardziej klasyczny blok techniczny biały lub kolorowy 10-kartkowy A4, natomiast na potrzeby domowe lub dodatkowe zajęcia plastyczne blok 20-kartkowy (A4 lub A3), który wystarczy na znacznie dłużej.

 • Modelina
  Modelina

  Modelina jest wysokiej jakości termoutwardzalnym tworzywem plastycznym, przeznaczonym do zabawy i nauki w szkołach, pracowniach plastycznych oraz w domu. Doskonale nadaje się do tworzenia modeli oraz makiet. Z modeliny można także wyrabiać drobną galanterię: klipsy, broszki, breloczki. Modelina to świetny pomysł na kreatywną zabawę z dzieckiem. Jej różnorodne kolory pozwalają na tworzenie pięknych prac plastycznych, modeli, a także wymarzonych akcesoriów czy zabawek. Zabawa z modeliną dla dzieci to twórczo spędzony czas wolny każdego malucha. Modelina z jednej strony jest zabawką, z której dzieci mogą samodzielnie wykonywać figurki, a z drugiej jest materiałem stosowanym przez zawodowych plastyków do produkcji rzeźby użytkowej i biżuterii. Coraz popularniejsza staje się biżuteria z modeliny, którą w łatwy sposób można stworzyć samemu. Po utwardzeniu modelina staje się bardzo trwałym tworzywem, które przetrwa długi czas. W ofercie naszego sklepu znajdziecie modelinę w różnorodnych wariantach kolorystycznych. Posiadamy również modelinę fluorescencyjną, modelinę w pastelowych kolorach oraz modelinę tematyczną, np. “cukiernicza zabawa”. 

   

 • Gliny samoutwardzalne
  Gliny samoutwardzalne

  Gliny samoutwardzalne

  Rozwijanie zdolności motorycznych, przekładających się na sprawność ruchową, u młodszych i starszych dzieci jest niezwykle ważnym elementem rozwoju młodego człowieka. Plastelina, modelina, kolorowe masy, slajmy i wreszcie gliny samoutwardzalne będą do tego doskonałym narzędziem. Zabawy z plastyczną masą – w tym wypadku gliną samoutwardzalną – nauczą chwytania przedmiotów, rozwiną mięśnie nadgarstka, przedramienia i ramienia. Nabywanie i rozwijanie tych umiejętności wspomaga wyrabianie pisarskiego chwytu u dzieci. Zabawy z gliną samoutwardzalną czy zabawy z plasteliną możemy rozpocząć już w pierwszych latach życia dziecka. Glina samoutwardzalna jest ciekawą alternatywą dla plasteliny i modeliny – zastyga w kontakcie z powietrzem i pozwala na tworzenie dowolnych kształtów – figurek, rzeźb, płaskorzeźb, a nawet przedmiotów użytkowych (miseczka, breloczek, zawieszka, podkładka, biżuteria, ozdoby choinkowe). Zabawa z gliną samoutwardzalną jest o tyle praktyczna, że wypalanie w piecu nie jest konieczne, jak w przypadku innych typów gliny lub mas plastycznych. Utrwaloną figurkę z gliny samoutwardzalnej można malować (np. farbami akrylowymi, farbami plakatowymi), lakierować, a nawet szlifować dla uzyskania pożądanego kształtu. Lepienie z gliny samoutwardzalnej jest więc nie tylko kreatywnym sposobem na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem, ale da sporo satysfakcji małemu twórcy.

  Największą popularnością wśród dzieci, rodziców, a nawet artystów plastyków cieszą się gliny samoutwardzalne Astra. O popularności przesądza wysoka jakość, łatwość w operowaniu glinianą masą oraz trwałość stworzonych form rzeźbiarskich. Glina samoutwardzalna Astra dostępna jest w opakowaniach zawierających 460 gramów masy, co zagwarantuje każdemu małemu artyście wiele godzin kreatywnej i udanej zabawy.  

 • Kleje do glutów slimów
  Kleje do glutów slimów

  Kleje do glutów / slimów

  Gluty i slimy cieszą się od dłuższego już czasu niesłabnącą popularnością wśród młodszych i starszych dzieci, a nawet wśród młodzieży. Trudno się temu dziwić, szczególnie, że możliwości zabawy glutem są nieograniczone – rozciąganie, nadawanie kształtów, ozdabianie, przyklejanie, podrzucanie i wiele innych. Jedynym ograniczeniem pozostaje własna wyobraźnia. O szerokiej popularności glutów i slimów zadecydowały ich nieocenione właściwości terapeutyczne, które od dłuższego czasu wykorzystywane są przez specjalistów i dziecięcych terapeutów. Zabawa tymi niepozornymi kolorowymi gluto-masami pomaga wyostrzyć dziecięcy zmysł wzroku i dotyku, pozwala eksperymentować i prowadzi do własnych wniosków, uczy koncentracji i skupienia podczas zabawy, a ponadto daje dziecku szansę na przejęcie inicjatywy w samodzielnym wymyślaniu i kreowaniu przedmiotu zabawy. Zabawa glutami i slimami stanowi idealną formę rozrywki po szkole, bo choć jest rodzajem zabawy, to uczy nowych umiejętności, które z pewnością zaprocentują w toku edukacji szkolnej.

  Gluty i slimy można kupić w wersji gotowej, jednak największą radość daje ich samodzielne przygotowanie. Zanim dziecięcy pokój zamienimy w laboratorium małego chemika, powinniśmy się zaopatrzyć w kilka składników, które pomogą i uprzyjemnią naszemu dziecku samodzielne tworzenie kolejnych glutów i slimów. Pierwszym z nich jest dobrej jakości klej płynny typu PVA. Godnym polecenia jest klej marki Astra, za pomocą którego można wyczarować niezapomniane gluty i slimy, a co najważniejsze – trwałe i zawsze udane. Kolejnym istotnym składnikiem jest aktywator do glutów i slimów Astra, który w połączeniu z klejem pozwala na stworzenie masy plastycznej typu slime. Aktywator do glutów Astra dodaje się stopniowo do kleju (ciągle mieszając). Dodaną ilość aktywatora powinniśmy dostosować do efektu jaki oczekujemy – gęstsza lub bardziej lejąca gluto-masa. Gotowy slime możemy ozdabiać w dowolny sposób – brokatem, barwnikiem, koralikami, cekinami. Alternatywą dla kleju do slimów Astra jest ten oferowany przez markę Bambino, który równie dobrze sprawdzi się podczas kreatywnych zabaw w domu i nie tylko.

 • Bibuły / krepiny
  Bibuły / krepiny

  Bibuła, to jeden z najpopularniejszych materiałów plastycznych z papieru. Powszechnie wykorzystywana w szkolnych pracach, dekoracjach wystaw i prezentacji, ozdabiania sal itd. Chociaż najmocniej kojarzy się właśnie ze szkołą i świątecznymi ozdobami.

  Bogata barwa kolorystyczna pozwala na efektowne i piękne wykonywanie każej pracy do której przyda się nam bibuła. Papier ozdobny, jakim jest bibuła, znany jest już dzieciom w wieku przedszkolnym, ponieważ to właśnie z tego produktu można stworzyć wiele wspaniałych ozdób, a także przyozdobić prezenty i wiele innych rzeczy. 

  Krepina to lekki, pomarszczony papier, nieco sztywniejszy od bibuły marszczonej. Powstaje on w procesie marszczenia, czyli krepowania bibuły. Poszczególne odmiany krepiny różnią się od siebie stopniem marszczenia. Krepiną można robić wszelkiego rodzaju ciekawe i oryginalne dekoracje.

  Jest ona niezwykle podatna na modelowanie, często używana w florystyce, w sztuce dekoracyjnej i użytkowej, do tworzenia bukietów kwiatowych.

 • Zakładki indeksujące / karteczki samoprzylepne
  Zakładki indeksujące /...

  Zakładki indeksujące to niezbędny element dla każdej osoby, która chce utrzymać swoje dokumenty i notatki w porządku. W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki wybór zakładek indeksujących w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach.

  W naszej ofercie znajdziesz zakładki indeksujące samoprzylepne, które można łatwo umieścić na dowolnej stronie, a po usunięciu nie pozostawiają śladów. Są one idealne dla osób, które często zmieniają swoje notatki i potrzebują elastycznych opcji organizacji.

  Oferujemy również zakładki indeksujące z kolorowymi tabkami, które pozwalają na szybkie i łatwe wyszukiwanie ważnych informacji i dokumentów. Dostępne są one w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala na dopasowanie ich do każdego rodzaju dokumentu i potrzeb użytkownika.

  W naszej kategorii zakładek indeksujących znajdziesz również zestawy z różnymi kolorami, wzorami i rozmiarami. Są one idealne dla osób, które potrzebują większej ilości zakładek do organizacji swoich notatek i dokumentów.

  Nie ważne czy potrzebujesz zakładek indeksujących do szkoły, biura czy po prostu dla siebie, w naszym sklepie internetowym znajdziesz coś dla siebie. Nasze zakładki indeksujące są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia trwałość i niezawodność.

na stronę
Wyświetlam 1 - 60 z 1230 produktów
Wyświetlam 1 - 60 z 1230 produktów

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów