Producenci

Media społecznościowe

W ofercie producentów dostępny jest bardzo szeroki wahlarz flamastrów. Dla młodszych dzieci polecane są grube flamastry. Ich budowa ułatwia trzymanie w dłoni oraz malowanie jednolitej linii niezależnie od stopnia nachylenia flamastra.  Dla dzieci starszych rekomendowane są flamastry cienkie oraz pisaki. Dostępne są zwykle w szerszej gamie kolorystycznej oraz umożliwiają tworzenie bardziej precyzyjnych prac plastycznych. Niezwykle ważne jest kupowanie flamastrów atestowanych, wykonanych z bezpiecznych dla zdrowia naturalnych barwników. 

Flamastry 

Flamastry i mazaki

Kompletowanie wyprawki szkolnej zaczynamy najczęściej od zakupu stosownego do wieku plecaka szkolnego, dopiero później przychodzi czas na – wyczekiwane przez wszystkich uczniów – wybieranie piórnika szkolnego oraz wyposażenia piśmienniczo-plastycznego. W piórniku szkolnym każdego ucznia obok kredek, długopisów, pióra, ołówków, gumki do mazania i kolorowych długopisów znaleźć się powinny dobrej jakości flamastry. Nie tylko dlatego, że stanowią obowiązkowy element wyposażenia każdego ucznia pierwszych klas szkoły podstawowej, ale są świetnym narzędziem do rysowania, kolorowania, podkreślania, pisania czy po prostu urozmaicania kolorami szkolnego zeszytu. Z myślą o najmłodszych sięgajmy po kolorowe grube flamastry, te bowiem dobrze leżeć będą w niewielkiej rączce dziecka i wspomogą wyrabianie pisarskiego chwytu. Nieco większą precyzję i cieńszą kreskę dają klasyczne flamastry, więc jeśli kompletujemy wyposażenie dla starszego dziecka, to stawiajmy na właśnie tę opcję. Klasyczne, cienkie flamastry występują w znacznie większej gamie kolorów i odcieni, co pozwoli ożywić artystyczną wyobraźnię dziecka, dając nieograniczone możliwości twórcze. 

Wiodącym producentem kolorowych akcesoriów piśmienniczych – ze szczególnym uwzględnieniem flamastrów – jest marka Colorino. W ofercie znajdziemy flamastry Colorino w zestawach po 10, 12, 24 i 50 kolorów, markery do tkanin Colorino, cienkopisy Colorino w nasyconych kolorach, flamastry zmieniające kolor Colorino, flamastry w pędzelkach Colorino, flamastry dwustronne Colorino, flamastry brokatowe Colorino oraz flamastry dmuchane Colorino. Niesłabnącą popularnością wśród uczniów cieszą się flamastry od marki Paper Mate, flamastry Astra, flamastry Stabilo, flamastry Bambino czy profesjonalne flamastry Faber Castell. Wszystkie z wymienionych występują w kompletach mieszących od 12 do nawet 24 kolorów. Ciekawą opcją dla starszych uczniów szkół podstawowych i liceów będą kolorowe zakreślacze, które ułatwią prowadzenie notatek, w tym naukę do klasówek i sprawdzianów. Poszukując prezentu dla ucznia lub uczennicy warto zwrócić uwagę na pachnące flamastry Smarkers Scentco, które wykonane zostały w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, a każdemu kolorowi odpowiada konkretny zapach, np. zielony flamaster pachnie arbuzem, a żółty flamaster słodką babeczką. 

na stronę
Wyświetlam 1 - 60 z 149 produktów
Wyświetlam 1 - 60 z 149 produktów

Jak dobrać flamastry do potrzeb i wieku dziecka?

Jaka jest pośrednia forma między farbą, a kredką? To oczywiście flamaster. Mają wyraziste i żywe kolory tak jak farby, a jednocześnie są łatwe i proste w użytkowaniu tak jak kredki. Idealnie nadają się do małych powierzchni wymagających precyzji. Łatwo je przechowywać, można mieć zawsze przy sobie i użyć kiedy się chce. Przy tym nie brudzą w porównaniu do farb oraz nie trzeba ich temperować w przeciwieństwie do kredek. Flamastry dzięki swojej lekkości mogą być elementem wyposażenia każdego plecaka. Nadają się do rysowania po wszystkich rodzajach papieru, tektur, a także po gipsowych odlewach.

Flamaster jest więc formą idealną dla każdego artysty, również tego najmłodszego dopiero wkraczającego w świat malarstwa i rysunku. Lecz jakie flamastry wybrać spośród szerokiej oferty dostępnej na rynku? Tu dobrze jest się zastanowić do jakich celów będą nasze flamastry służyć. Czy szukamy takich dla młodszego dziecka czy może dla starszego twórcy?

Grube flamastry sprawdzą się idealnie w małej dziecięcej dłoni. Tak jak kredki, pomagają one rozwijać prawidłowy chwyt pęsetkowy. Flamastry przeznaczone dla dzieci są wykonane z bezpiecznych, naturalnych barwników przy czym są łatwo zmywalne i spieralne z ubrań. Zaokrąglona końcówka jest bezpieczniejsza od tradycyjnej, jednocześnie zabezpieczona przed wepchnięciem do wnętrza flamastra, nawet pod naporem większej siły.  Ułatwia malowanie jednolitej linii, niezależnie od kąta nachylenia flamastra.

Cienkie flamastry przeznaczone są dla starszych użytkowników. Dostępne są w szerszej i żywej gamie kolorystycznej. Dzięki zastosowanym materiałom nie wysychają nawet po dłuższym czasie. Bardzo dobrze trzyma się je w dłoni. 

W ofercie naszego sklepu proponujemy flamastry renomowanych marek, atestowane, przeznaczone szczególnie dla dzieci, co jest gwarancją ich jakości. Wszystkie są bezwonne i absolutnie nietoksyczne, wyposażone w skuwki z wentylami.

Przy użyciu flamastrów można wyczarować wspaniałe obrazy, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia twórcy i ilość papieru, na którym przyszłe dzieła powstaną.

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów