Producenci

Media społecznościowe

farbki akrylowe 

Farby akrylowe

Malowanie farbami akrylowymi jest prawdopodobnie jedną z przyjemniejszych form relaksu, idealną zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Farby akrylowe Farby akrylowe należą do najpopularniejszych wśród farb malarskich, zostawiając w tyle farby plakatowe, a często nawet i (bardzo wymagające warsztatowo) farby olejne. Malowanie farbami akrylowymi nie tylko pozwala rozwinąć zdolności plastyczne i twórcze, ale jest doskonałym sposobem na chwilę wyciszenia i koncentracji, o które tak trudno w dobie wszechobecnego Internetu oraz innych mediów.

Farbki akrylowe charakteryzuje intensywność pigmentów, łatwość w operowaniu kolorem, profesjonalny efekt końcowy - zbliżony wizualnie do tego, który dają farby olejne - a także szybkie wysychanie farby. Będą idealnym rozwiązaniem dla młodszych, starszych dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych. Operowanie kolorami – mieszanie, nakładanie warstwowo jednego na drugi – w ICH przypadku nie jest trudne a efekty końcowe są spektakularne. 

There are no products in this category

Farby akrylowe dla dzieci i nie tylko

Korzystanie w malarstwie z farb akrylowych jest szeroko rozpowszechnione, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie, choć nie zawsze tak było. Farba akrylowa jest pewną nowością w świecie plastyczno-malarskim, wynaleziona została dopiero w XX wieku. Środowisko artystyczne bardzo szybko doceniło walory tych farb , stąd tak szybko zostały one rozpowszechnione. Farbki akrylowe, jak żadne inne na rynku, dają intensywny (i szybkoschnący) kolor, którym bardzo łatwo możemy operować na kartce papieru, kartonie, płótnie oraz wielu innych podłożach (drewno, metal, szkło, ściana). Farba akrylowa po wyschnięciu zachowuje swój oryginalny kolor, elastyczność i nie kruszy się. Obrazy i obrazki można z powodzeniem oprawić i powiesić na ścianie. To także wspaniały pomysł na prezent dla każdego i na każdą okazję, nic tak przecież nie cieszy jak własnoręcznie wykonany upominek. Struktura farb akrylowych jest jedwabiście gładka, łatwo rozprowadzająca się i nieco zbita, dzięki czemu bardzo łatwo można wyrysować kontury i krawędzie. Można nimi malować w zasadzie bez użycia wody – wystarczy nam wyłącznie dobry pędzel i kartka papieru. W malowaniu bez użycia wody pomocna może okazać się niewielka szmatka lub kawałek chusteczki, w którą wytrzemy nadmiar koloru. Używając wody warto przed nabraniem koloru odsączyć jej nadmiar, by maźnięcia pędzla były precyzyjne, a kolor intensywny. Wielu plastyków odradza używanie wody przy malowaniu farbami akrylowymi, która może niepotrzebnie rozrzedzać pigment, zaburzać jej trwałość, a kolor może stracić na intensywności. O ile jednak nie jesteśmy profesjonalnymi plastykami a malarstwo (my lub nasze dzieci) traktujemy raczej jako hobby, to możemy ten krok pominąć. Wykończenie farbek akrylowych nieco przypomina wykończenie farb olejnych – jest półmatowe lub połyskujące. Ich głównymi składnikami są: żywica akrylowa, pigment malarski oraz woda. Farby akrylowe 

Farby akrylowe w tubkach

Farbki akrylowe pomieszczone są najczęściej w niewielkich tubkach, z których bardzo łatwo jest nabierać kolor. Opakowania są na tyle kompaktowe, że bez większych problemów zmieszczą się w szkolnym plecaku lub tornistrze. Kolory można łączyć ze sobą dla uzyskania pożądanego odcienia niebieskiego, czerwonego, zielonego i wielu innych. Tworzenie nowych kolorów i odcieni – błękitnego, morskiego, lazurowego – pozwoli każdemu dziecku rozwinąć kreatywność i wyobraźnie, nie mówiąc już o nauce nazywania kolorów i niebanalnych odcieni. Farby akrylowe pozwalają na tworzenie niezapomnianych obrazów – pejzaży i portretów – a także wielobarwnych prac abstrakcyjnych z kilkoma wyraźniejszymi plamami koloru. Malując możemy korzystać z każdego typu papieru od cienkiej kartki drukarskiej po karton, czego nie można powiedzieć np. o farbach akwarelowych. Farby te należą do farb bardzo dobrze kryjących o kremowej strukturze, co pozwala na kreślenie bardzo wyraźnych szkiców, bo warstwa farbki doskonale je zakryje. Malowanie farbami akrylowymi nie należy do trudnych technik malarskich – jak np. malowanie akwarelami – stąd mogą się w niej realizować zarówno młodsi, jak i starsi. Do malowania najlepiej jest używać klasycznych pędzli z włosiem naturalnym lub syntetycznym. Wybór tego odpowiedniego pędzla malarskiego zależy od indywidualnych upodobań. Godnymi polecenia są pędzle z naturalnego włosia Colorino, sprzedawane w kompletach po 3 lub 5 sztuk. Farby akrylowe są wszechstronnym typem farb, bo nie ograniczają małego artysty do jednego rodzaju powierzchni (np. kartki papieru), stąd dają nieskończoną ilość możliwości. Co ciekawe, farbkę akrylową można z łatwością zmyć wodą w trakcie malowania z gładkiej powierzchni (zanim wyschnie), co pozwala na nanoszenie korekt i udoskonalanie efektu końcowego.

Farbki akrylowe Koh-i-Noor, Titanum/Firster

Farby akrylowe Koh-i-Noor będą możliwie najlepszym wyborem, gdy zależy nam na wysokiej jakości pigmentów. Farbki akrylowe Koh-i-Noor wykorzystywane są nie tylko przez młodszych i starszych amatorów, ale przez artystów, plastyków i profesjonalistów. Możemy nimi malować wszystkie te powierzchnie, które nie chłoną wody i wolne są od substancji oleistych. Na tle innych farb akrylowych wyróżniają się intensywnością pigmentów, płynną konsystencją, a także wizualizacją pracy pędzla. Farby akrylowe Koh-i-Noor można z powodzeniem mieszać, a w połączeniu z wodą tworzą one transparentną powłokę, którą możemy rozprowadzać niczym akwarelę. Warto dodać, że farb akrylowych Koh-i-Noor możemy używać jako podkładu do farb olejnych. Sprzedawane są one w kompletach po 10 lub więcej kolorów. Godnymi uwagi są także farby akrylowe Titanum/Firster, które tak jak poprzednie spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, a także odznaczają się wysokiej jakości pigmentami. Sprzedawane są w kompletach po 12 i więcej kolorów.

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów