Producenci

Media społecznościowe

Kredki pastelowe 

Kredki pastelowe

Rysowanie i malowanie stanowi nieodłączną część dzieciństwa. Jest nie tylko świetnym sposobem na przygotowanie najmłodszych do nauki pisania, ale pozwala ciekawie i kreatywnie spędzić czas podczas długich jesienno-zimowych wieczorów. Każde dziecko chętnie sięga po kredki pastelowe, kredki ołówkowe, kredki akwarelowe, kredki świecowe oraz każde inne, bo pozwalają one na kreślenie niepowtarzalnych obrazów i niesamowitych historii. Kredki BambinoRysowanie pozwala naszym najmłodszym się wyciszyć, uczy koncentracji, precyzji i skupienia, dlatego warto mieć je zawsze w domu.

Kredki pastelowe są fajną alternatywą dla kredek świecowych i kredek ołówkowych. Dają intensywny kolor i są bardzo miękkie, co pozwoli bez wysiłku nawet najmłodszym dzieciom tworzyć swoje pierwsze artystyczne dzieła. Pastele sprawdzą się doskonale zarówno u dzieci stawiających swoje pierwsze kroki w malowaniu, jak i u tych które od lat przynoszą same piątki i szóstki z lekcji plastyki. Dostępne są dwa rodzaje pasteli – pastele suche i pastele olejne.

Wyświetlam 1 - 22 z 22 produktów
Wyświetlam 1 - 22 z 22 produktów

Pastele do malowania

Pastele do złudzenia przypominają kredki świecowe, jednak to tylko wrażenie, bo skrywają w sobie naprawdę intensywny i trwały pigment. Kredki pastelowe to nic innego jak czysty pigment, który w procesie produkcji łączony jest z kredą lub glinką, by po wyschnięciu przybrać postać dobrze leżącego w dłoni sztyftu, gotowego do rysowania. Kredki pastelowe są jednymi z najtrwalszych, jakie dostępne są na rynku. Rysunek namalowany pastelami na długi czas zachowa świeże i żywe kolory. Dlatego jeśli poszukujemy kredek, którymi dziecko namaluje laurkę dla babci, dziadka lub innych krewnych, to warto postawić na pastele. Wielu malarzy stosowało tę technikę rysunku, ale upowszechnił ją na szeroką skalę dopiero Leonardo da Vinci. Nie bez powodu już w XVI wieku doceniono zalety kredek pastelowych  - ich kremowość, łatwość rozprowadzania, możliwość mieszania barw, tworzenia cieni, cieniowania, gradację szerokości i intensywności kreski.

Pastele olejne

Kredki pastelowe olejne mają, jak sama nazwa wskazuje, strukturę oleistą. Dzięki temu nie kruszą się, ani nie pylą. Pastele olejne są bardzo trwałe, ich oleistość pozwala pigmentowi mocno przykleić się do podłoża (kartki, kartonu, płótna), co przekłada się na wieloletnią trwałość rysunku wykonanego tymi pastelami. Pastele olejne są odporne są na światło, dzięki czemu nie bledną z upływem czasu. Pastele olejne są bardzo miękkie, więc nawet najmłodsze dzieci z wielką łatwością zdołają nimi wykonywać swoje pierwsze prace plastyczne. Struktura pasteli olejnych pozwala na nakładanie jednej warstwy koloru na drugą, co nie tylko pomaga w osiąganiu nowych odcieni i ciekawych efektów artystycznych, ale daje dzieciom wiele frajdy w odkrywaniu kolejnych kolorów. Warto z mieszania kolorów pasteli olejnych uczynić zabawę. Dziecko nie tylko nauczy się nazw kolorów, ale będzie w stanie samodzielnie je tworzyć. Możemy zacząć od następujących połączeń: czerwony + żółty = pomarańczowy, czerwony + niebieski = fioletowy, żółty + niebieski = zielony. Efekt końcowy rysunku wykonanego pastelami olejnymi daje wrażenie jakby wykonany był farbami olejnymi, stąd da sporo satysfakcji każdemu małemu twórcy i nie tylko.

Pastele olejne Pentel i pastele olejne Astra

Do najpopularniejszych na rynku, a zarazem najtrwalszych i w przystępnej cenie, pasteli olejnych należą pastele olejne Pentel oraz pastele olejne Astra. Pastele olejne Pentel zakupić możemy w kilku wariantach. Z myślą o małych i starszych dzieciach sięgnąć możemy po pastele olejne XXL Pentel w zestawie po 12 sztuk, które nie tylko starczą na dłużej niż klasyczne, ale będą dobrze leżeć w dłoni. Wybierać możemy spośród zestawów pasteli olejnych Pentel po 12, 25, 36, 50 kolorów o klasycznym rozmiarze kredek. Pastele olejne Astra także możemy zakupić w mniejszych lub większych zestawach – po 12, 24 lub 36 kredek.

Pastele suche

Technika rysowania pastelami suchymi jest nieco trudniejsza od tej, którą stosujemy rysując pastelami olejnymi, a efekt końcowy jest nieco inny. Pastele suche są jednymi z najczęściej wybieranych zarówno przez dzieci i młodzież, jak i przez zawodowych artystów. Miewają kształt okrągły lub kwadratowy, ale jedne od drugich nie różnią się składem. Pastele suche są bardziej kruche od pasteli olejnych, dzięki czemu możemy osiągnąć piękny efekt ombre lub przejścia stopniujące intensywność koloru. Struktura kredek pastelowych suchych pozwala łatwo pokryć kolorem powierzchnię papieru lub kartonu, a ich sypkość pozwala osiągnąć prawdziwie malarski efekt. Rysując pastelami suchymi warto skupić się bardziej na przenikaniu kolorów, niż na szkicowaniu detali i szczegółów obrazu. Kolorów powinniśmy używać oddzielnie, nakładając jeden obok drugiego i/lub jeden na drugi. Taki rysunek można rozcierać - przy użyciu palca lub niewielkiej gąbeczki czy ściereczki - dla uzyskania efektu rozmycia konturów i krawędzi. Pastele suche nieco się osypują, w czym dzieci i młodzież dostrzegają dodatkową porcję zabawy. Rozcieranie palcem osypanego pigmentu pasteli suchych daje niepowtarzalne efekty końcowe. Ze względu na swoją strukturę pastele suche są nieco mniej trwałe od pasteli olejnych, stąd – dla zachowania efektów na dłużej – warto czymś zabezpieczyć rysunek (np. lakierem do włosów).

Pastele suche Pentel i pastele suche Astra

Poszukując dobrej jakości pasteli suchych warto postawić na pastele suche Pentel lub pastele suche Astra. Tak jak w przypadku pasteli olejnych sprzedawane są one w zestawach po kilka lub kilkanaście sztuk. Z myślą o zajęciach w szkole – by nie przeciążać nadmiernie plecaka – wystarczające będą pastele suche Astra w kompletach po 12 sztuk.

 

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów