Producenci

Media społecznościowe

Rysowanie jest nie tylko świetną formą spędzania czasu w pochmurne dni, ale sposobem na przygotowanie naszych najmłodszych do nauki pisania. Rysowanie rozwija wyobraźnię, pozwala odkrywać zdolności plastyczne i co najważniejsze – daje sporo satysfakcji małym artystom. Dziecięce rysunki zawsze można oprawić, by ocieplić ich urokiem niejedno domowe wnętrze lub podarować najbliższym. Nic nie sprawi dziadkom takiej radości jak własnoręcznie wykonany rysunek przez wnuka.

Kredki akwarelowe, choć wizualnie są podobne do tradycyjnych kredek ołówkowych, to dają znacznie większe możliwości artystyczne naszym najmłodszym. Doskonale nadają się do szkicowania i rysowania, ale co ciekawe to można nimi malować prawie jak farbkami!  Dodając przy użyciu pędzelka niewielką ilość wody na gotowy rysunek można je rozmazywać uzyskując efekt akwareli. Kredek akwarelowych można używać na suchym lub, dla uzyskania wyjątkowego efektu, na mokrym papierze.

Kredki akwarelowe 

Kredki akwarelowe

Kredki akwarelowe posiadają cechy typowych kredek, czyli idealnie nadają sie zarówno do szkicowania, jak też robienia rysunków. Kredki akwarelowe Szkicowanie i rysowanie przy ich wykorzystaniu jest szczególnie przyjemne, gdyż kredki akwarelowe są bardzo miękkie. Dodatkowo można je rozmazywać przy wykorzystaniu wody co pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych efektów artystycznych. 

Uwaga, w innej naszek kategorii produktowej oferujemy farbki akwarelowe.

Wyświetlam 1 - 4 z 4 produktów
Wyświetlam 1 - 4 z 4 produktów

Czym się różnią kredki akwarelowe od zwykłych?

Kredki akwarelowe dają znacznie większe możliwości artystycznie niż zwykłe kredki ołówkowe. Kolorowy sztyft kredek akwarelowych, umieszczony najczęściej w drewnie, jest bardzo miękki więc nawet najmłodsze dzieci mogą z łatwością nimi rysować. Kredki akwarelowe są bardziej poręczne i mniej problematyczne w przechowywaniu niż kredki świecowe (woskowe) – nie ubrudzą piórnika, ani ubrań. Podstawową różnicą między kredkami akwarelowymi a ołówkowymi jest możliwość ich rozcierania za pomocą niewielkiej ilości wody. Roztarty za pomocą pędzelka rysunek do złudzenia przypominał będzie obrazek wykonany farbkami akwarelowymi, a pokój naszego dziecka (ściany, biurko, dywan) oraz jego ubranie nie ucierpią na tej zabawie. Nie ma co ukrywać, że malowanie farbkami sprzyja rozchlapywaniu pigmentów i w efekcie do powstawania trudnych do usunięcia zabrudzeń. Zakup kredek akwarelowych będzie więc nie tylko drogą do przyjemnego i kreatywnego spędzenia czasu z dzieckiem, ale pozwoli uniknąć niechcianych plam i trudnych do uniknięcia zabrudzeń od farbek.

Do czego służą kredki akwarelowe?

Kredki akwarelowe, tak jak wszystkie inne typy kredek dla dzieci, służą do rysowania i szkicowania. Wysokiej jakości pigment w nich zawarty, połączony z rozpuszczalnym w wodzie spoiwem, pozwala po kontakcie z wodą uzyskać efekt zbliżony do akwareli. Można nimi kolorować zarówno suchy, jak i mokry papier. Szczególnie ciekawe i niepowtarzalne efekty daje rysowanie kredkami akwarelowymi po mokrym papierze. Co ciekawe, kolory kredek (jak w przypadku farbek akwarelowych lub farbek plakatowych) można łączyć ze sobą, aby uzyskać pożądany odcień niebieskiego, zielonego, różowego i wielu innych. Tworzenie nowych kolorów i nieskończonej palety barw pozwoli każdemu dziecku rozwijać swoje zdolności artystyczne i pobudzać twórczą kreatywność.

Techniki używania kredek akwarelowych

Technik używania kredek akwarelowych jest wiele, ograniczeniem pozostaje jedynie nieograniczona wyobraźnia dziecięcego twórcy. Za ich pomocą możemy rozmywać wodą plamy koloru lub kreski namalowane wcześniej na papierze, możemy przy użyciu mokrego pędzelka nabrać pigment prosto z kredki i nanieść go prosto na papier (jak klasyczną farbkę), możemy zastosować technikę mieszaną i część elementów rysunku rozmazać za pomocą wody, a część detali zostawić w wersji kredkowej. Rysowanie kredkami akwarelowymi dla wielu dzieci będzie doskonałą nauką, zanim zaczną malować farbkami plakatowymi lub farbkami akrylowymi. Rysunek można dowolnie udoskonalać, gdy ten wyschnie, np. uzupełniając o niezbędne szczegóły. Kolory kredek akwarelowych można na siebie nakładać, bez obawy że te się rozmażą i efekt jaki dziecko chciało uzyskać się nie udał. Ich zakup dla dziecka może nam pomóc w odkryciu nowego Picasso.

Kredki akwarelowe Koh-i-Noor i Astra

Poszukując pierwszego i kolejnego kompletu kredek akwarelowych dla dziecka warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Koh-i-Noor z linii Mondeluz oraz firmy Astra. Drugie z wymienionych będą idealne dla wszystkich tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rysowaniem. Kredki Astra sprzedawane są w kompletach, np. po 12 sztuk. Taka ilość kolorów pozwoli każdemu małemu artyście stworzyć pierwsze ołówkowo-akwarelowe rysunki, szkice i obrazki. Natomiast kredki Koh-i-Noor Mondeluz mają znacznie szerszy wachlarz kolorystyczny, sprzedawane są w kompletach po 36, 48 i 72 sztuki kredek akwarelowych. Ilość dostępnych kolorów profesjonalnych kredek akwarelowych Koh-i-Noor daje znacznie więcej możliwości i będzie doskonałym wyborem dla wszystkich tych dzieci, które nie wyobrażają sobie długiego sobotniego popołudnia bez rysowania.

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów