Producenci

Media społecznościowe

Malowanie farbami pozwala na znalezienie ziarna geniuszu we własnym sercu, im wcześniej zaczniemy te poszukiwania tym owocniejsze może nam to przynieść efekty. Rozwija ono funkcje grafomotoryczne, odpowiadające za precyzyjność i estetykę przy wykonywaniu prac plastycznych oraz pisaniu. Naukowcy dowiedli, iż malowanie stymuluje części mózgu odpowiedzialne za rozwój emocji oraz aparatu mowy, pobudza także wyobraźnię i kreatywność. Dlatego tak ważne jest zachęcanie dzieci do malowania już od najmłodszych lat, a przecież każde dziecko uwielbia malowanie.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo bogatą ofertę farb najlepszych producentów. Wysokiej jakości pigment oraz unikalne spoiwa połączone z udoskonaloną technologią produkcji są gwarancją estetyczności i profesjonalizmu przyszłych prac. Dzięki czemu pobudzanie rozwoju poprzez tworzenie, będzie jeszcze przyjemniejsze. 

Farbki i akcesoria 

Farbki

Malowanie farbkami pozwala naszym najmłodszym na rozbudzenie zmysłu twórczego i wyobraźni, kreatywne spędzenie czasu oraz, co najważniejsze, odkrycie artystycznego geniuszu. Farbki są jedną z najchętniej wybieranych przez dzieci technik plastycznych i stanowią obowiązkowy element wyprawki szkolnej. Wybór odpowiednich farb zależy od preferencji i upodobań dziecka. Samodzielne wykonywanie prac plastycznych jest nie tylko nieodłącznym elementem dzieciństwa, ale daje małym twórcom wiele radości i satysfakcji.

Jednymi z najbardziej lubianych wśród dzieci są farbki plakatowe i farbki akwarelowe, które pozwalają osiągnąć szeroką paletę możliwości twórczych. Młodzi artyści o bardziej zaawansowanym warsztacie chętnie sięgają po farbki akrylowe, które dają efekt zbliżony do profesjonalnych farb olejnych. Malowanie farbkami wpływa rozwijająco na młody umysł, jest także doskonałym sposobem na wyciszenie, naukę koncentracji i precyzji, stąd zawsze warto mieć je w domu.

 • farbki akwarelowe
  farbki akwarelowe

  Farbki akwarelowe

  Malowanie, rysowanie i kolorowanie to jedne z najbardziej rozwijających aktywności dla najmłodszych i starszych dzieci. Farby akwarelowe Zajęcia plastyczne rozwijają kreatywność, wyobraźnię, a przede wszystkim są sposobem na przygotowanie naszych dzieci do nauki pisania. Malowanie farbami uczy koncentracji, precyzji, skupienia i pozwala się wyciszyć, więc zawsze warto mieć je w domu. Umiejętności nabywane przez dziecko podczas wszelkich aktywności artystycznych okazują się bardzo przydatne w szkole.

  Farbki akwarelowe są jednymi z najpopularniejszych w kategorii farby dla dzieci. Kolor jaki dają jest nieco delikatniejszy, bardziej pastelowy, niż w przypadku farb plakatowych lub farb akrylowych, co pozwala uzyskać bardzo „lekki” efekt. Akwarele sprawdzą się doskonale zarówno u dzieci stawiających swoje pierwsze kroki w malowaniu, jak i u dzieci bardziej zaawansowanych plastycznie.

  Uwaga, w innej naszek kategorii produktowej oferujemy kredki akwarelowe.

 • farbki plakatowe
  farbki plakatowe

  Farby plakatowe

  Malowanie farbami plakatowymi jest jedną z najchętniej wybieranych przez dzieci technik plastycznych. Farbki te są także nieodłącznym elementem każdej wyprawki szkolnej. Farby plakatowe Malowanie farbami plakatowymi nie tylko rozwija wyobraźnię, kreatywność, ale jest doskonałym sposobem na wyciszenie, naukę koncentracji i precyzji, stąd zawsze warto mieć je w domu – nie tylko na wypadek kiepskiej pogody w weekend. Przygodę z nimi warto zacząć zanim dziecko zacznie naukę w szkole podstawowej.

  Farbki plakatowe pozwolą naszym najmłodszym poczuć się jak prawdziwi mistrzowie pędzla, to także wspaniały wstęp do nauki operowania bardziej zaawansowanymi materiałami plastycznymi, np. farbami akrylowymi. Kolor jaki dają jest intensywny, głęboki i trwały. Pigmenty farb plakatowych bardzo łatwo mieszać, stąd każdy obrazek może zyskać niepowtarzalną kolorystykę. Farby te sprawdzą się doskonale zarówno u dzieci stawiających swoje pierwsze kroki w malowaniu, jak i u dzieci bardziej zaawansowanych plastycznie.

 • farby z brokatem
  farby z brokatem

  Farbki z brokatem

  Malowanie farbkami plakatowymi dostarcza naszym najmłodszym wiele radości, ale warto je urozmaicić odkrywaniem nowych technik. Pomocne w tym względzie mogą okazać się farbki brokatowe, które wzbogacą swoim błyskiem niejeden obrazek. Farby z brokatem Malowanie farbkami każdego typu – czy to brokatowymi, akwarelowymi, plakatowymi czy akrylowymi -  rozwija dziecięcą wyobraźnię i kreatywność, a także jest doskonałym sposobem na spędzenie czasu wolnego od zajęć szkolnych.

  Farby z brokatem pozwolą naszym najmłodszym poczuć się jak prawdziwi mistrzowie pędzla – dają nie tylko intensywny, głęboki i trwały kolor, ale co najważniejsze – dyskotekowy błysk. Z farbkami brokatowymi obchodzimy się podobnie jak z farbami plakatowymi. Do malowania farbami z brokatem nie potrzebujemy dodatkowego wyposażenia - obok kartki papieru wystarczy pędzel do malowania (z naturalnego lub syntetycznego włosia) oraz niewielki pojemnik z wodą. Farby z brokatem będą atrakcyjną metodą na zabawę kolorami zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.

 • farbki akrylowe
  farbki akrylowe

  Farby akrylowe

  Malowanie farbami akrylowymi jest prawdopodobnie jedną z przyjemniejszych form relaksu, idealną zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Farby akrylowe Farby akrylowe należą do najpopularniejszych wśród farb malarskich, zostawiając w tyle farby plakatowe, a często nawet i (bardzo wymagające warsztatowo) farby olejne. Malowanie farbami akrylowymi nie tylko pozwala rozwinąć zdolności plastyczne i twórcze, ale jest doskonałym sposobem na chwilę wyciszenia i koncentracji, o które tak trudno w dobie wszechobecnego Internetu oraz innych mediów.

  Farbki akrylowe charakteryzuje intensywność pigmentów, łatwość w operowaniu kolorem, profesjonalny efekt końcowy - zbliżony wizualnie do tego, który dają farby olejne - a także szybkie wysychanie farby. Będą idealnym rozwiązaniem dla młodszych, starszych dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych. Operowanie kolorami – mieszanie, nakładanie warstwowo jednego na drugi – w ICH przypadku nie jest trudne a efekty końcowe są spektakularne. 

na stronę
Wyświetlam 1 - 60 z 111 produktów
Wyświetlam 1 - 60 z 111 produktów

Farbki dla dzieci, farby do szkoły  

Farbki są nieodłącznym elementem wyprawki szkolnej, a wybór tych odpowiednich – wobec ogromu dostępnych na rynku – wcale nie jest taki prosty. Wybierać możemy farbki w rozróżnieniu na brak konieczności użycia wody (farbki plakatowe, farbki akrylowe, farbki brokatowe), intensywność pigmentu (farbki plakatowe, farbki akrylowe), właściwości szybkoschnące (farbki akrylowe), a nawet rodzaj opakowania (farbki w tubce, farbki w pojemnikach, farbki w palecie). Jednymi z najpopularniejszych są farby plakatowe, które charakteryzują się intensywnością kolorów, dużą trwałością, kremową konsystencją ułatwiającą mieszanie kolorów, a także praktycznymi w użytkowaniu opakowaniami. Farby akwarelowe często wybiera się jako pierwsze dziecięce farby, mają bowiem równie szeroką paletę bartw, praktyczne i kompaktowe opakowanie, a efekt jaki dają jest nieco delikatniejszy – więc w sam raz na początek. Jedne i drugie doskonale sprawdzą się podczas szkolnych zajęć plastycznych, wyjazdów poza miasto oraz w domu. 

Farby plakatowe

Farby plakatowe znajdują szerokie zastosowanie podczas zajęć plastycznych w szkole. Można nimi malować w zasadzie bez użycia wody, wystarczy dobry pędzel z syntetycznego lub naturalnego włosia oraz kartka papieru. Farby plakatowe sprzedawane są w niewielkich słoiczkach lub tubkach, z których równie łatwo można nabierać pożądany kolor. Farbki plakatowe dają intensywny kolor, matowe wykończenie i bardzo dobre krycie. Kremowa konsystencja pozwala z łatwością wyrysować kontury i krawędzie obrazka. Kolory farbek plakatowych można ze sobą łączyć dla uzyskania pożądanego odcienia niebieskiego, czerwonego, zielonego i wielu innych. Tworzenie nowych kolorów i odcieni pozwoli każdemu dziecku rozwinąć kreatywność i wyobraźnię, nie mówiąc już o nauce nazywania kolorów i niebanalnych odcieni. Malując farbami plakatowymi możemy korzystać z każdego typu papieru – od cienkiej kartki drukarskiej po karton – farba z łatwością pokryje także takie powierzchnie jak: drewno, ceramika, kamień. Prace wykonane za pomocą farb plakatowych bardzo szybko wysychają.

Tutaj zapoznasz się z naszą pelna ofertą farbek plakatowych.

Farby akwarelowe

Farbki akwarelowe mają postać płaskich, suchych, okrągłych pigmentów, które pod wpływem niewielkiej ilości wody zmieniają się w gotową do użycia farbkę. Malując farbami akwarelowymi lepiej używać papieru technicznego, tektury lub kartonu, bo zwykła karta wskutek nadmiaru wody może się nieestetycznie pofałdować. Efekt jaki dają jest znacznie delikatniejszy od farb plakatowych, kolory są pastelowe i mniej intensywne, co pozwala na tworzenie prac o rozmytych krawędziach i konturach. Akwarele dają niepowtarzalne i trudne do odtworzenia innym rodzajem farb odcienie. Kolory farb akwarelowych można łączyć ze sobą dla uzyskania pożądanego odcienia. Uważa się, że akwarela jest jedną najtrudniejszych technik malarskich, a naniesiona na papier plama koloru nie poddaje się malarskim korektom. Kompaktowe opakowania farbek akwarelowych pozwalają zabrać je ze sobą właściwie wszędzie, a ich przenoszenie jest bezpieczne dla zawartości plecaka szkolnego lub tornistra. 

Tutaj zapoznasz się z naszą pelna ofertą farbek akwarelowych.

Farby akrylowe

Farbki akrylowe mają intensywne i dobrze kryjące kolory, są szybkoschnące, a ich kremowa konsystencja pozwala na sprawne mieszanie kolorów. Malowanie farbkami akrylowymi nie ogranicza nas do jednego tylko rodzaju podłoża, możemy nimi operować zarówno na kartce papieru, kartonie, płótnie, a także na drewnie, metalu i szkle. Farba akrylowa po wyschnięciu zachowuje swój wyjściowy kolor, nie kruszy się i nie blednie pod wpływem światła. Obrazki wykonane za pomocą farbek akrylowych można z powodzeniem oprawić i powiesić na ścianie, bo niczym nie ustępują wizualnie profesjonalnym technikom olejnym. Farbkami akrylowymi możemy malować w zasadzie bez użycia wody – wystarczy dobry pędzel i kartka papieru. Używając wody warto przed nabraniem koloru odsączyć jej nadmiar, by maźnięcia pędzla były precyzyjne, a kolor intensywny. Wielu plastyków odradza używanie wody przy malowaniu farbami akrylowymi, która może niepotrzebnie rozrzedzać pigment farby akrylowej, zaburzać jej trwałość, a kolor może stracić na intensywności. Farbki akrylowe sprzedawane są w niewielkich tubkach, z których bardzo łatwo jest nabierać pożądany kolor. Opakowania są na tyle kompaktowe, że bez większych problemów zmieszczą się w szkolnym plecaku.

Tutaj zapoznasz się z naszą pelna ofertą farbek akrylowych.

Farby z brokatem

Struktura farb z brokatem zbliżona jest do tej, którą znamy z farb plakatowych, jedyną różnicą jest obecność odbijających światło kawałków brokatu. Brokat potrafi uatrakcyjnić i dodać magii każdemu obrazkowi, co da dziecku dodatkową porcję radości i kreatywnej zabawy. Malowanie farbkami z brokatem ucieszy niejedną dziewczynkę, gdy sukienkę księżniczki, pelerynę wróżki czy skrzydła motyla będzie mogła pokolorować odrobiną brokatowego błysku. Farb brokatowych można używać jako uzupełnienie posiadanych już farb plakatowych, dodając brokatowego blasku niektórym z elementów obrazka. Kolory farb z brokatem można ze sobą łączyć dla uzyskania pożądanego odcienia. Z młodszymi warto spróbować metody malowania rękami, co dostarczy dodatkowej porcji zabawy. Farbki brokatowe pomieszczone są najczęściej w niewielkich, plastikowych słoiczkach, z których bardzo łatwo jest nabierać pożądany kolor. Prace wykonane farbkami z brokatem – jak w przypadku farb plakatowych i farb akrylowych –  bardzo szybko wysychają, więc już po chwili można je bezpiecznie schować do teczki. 

Tutaj zapoznasz się z naszą pelna ofertą farbek z brokatem.

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów