Producenci

Media społecznościowe

farbki akwarelowe 

Farbki akwarelowe

Malowanie, rysowanie i kolorowanie to jedne z najbardziej rozwijających aktywności dla najmłodszych i starszych dzieci. Farby akwarelowe Zajęcia plastyczne rozwijają kreatywność, wyobraźnię, a przede wszystkim są sposobem na przygotowanie naszych dzieci do nauki pisania. Malowanie farbami uczy koncentracji, precyzji, skupienia i pozwala się wyciszyć, więc zawsze warto mieć je w domu. Umiejętności nabywane przez dziecko podczas wszelkich aktywności artystycznych okazują się bardzo przydatne w szkole.

Farbki akwarelowe są jednymi z najpopularniejszych w kategorii farby dla dzieci. Kolor jaki dają jest nieco delikatniejszy, bardziej pastelowy, niż w przypadku farb plakatowych lub farb akrylowych, co pozwala uzyskać bardzo „lekki” efekt. Akwarele sprawdzą się doskonale zarówno u dzieci stawiających swoje pierwsze kroki w malowaniu, jak i u dzieci bardziej zaawansowanych plastycznie.

Uwaga, w innej naszek kategorii produktowej oferujemy kredki akwarelowe.

Wyświetlam 1 - 15 z 15 produktów
Wyświetlam 1 - 15 z 15 produktów

Farby akwarelowe i farbki akwarelowe dla dzieci

Farby akwarelowe nieco różnią się wyglądem, opakowaniem oraz efektem jaki dają od farb plakatowych. O ile drugimi z wymienionych możemy malować w zasadzie bez użycia wody, o tyle do malowania farbkami akwarelowymi będzie ona niezbędna. Farbki akwarelowe mają postać płaskich, suchych, okrągłych pigmentów, które pod wpływem niewielkiej ilości wody zmieniają się w gotową do użycia farbkę. Przenoszenie farbek akwarelowych będzie więc znacznie bezpieczniejsze dla zawartości plecaka szkolnego niż w przypadku farbek plakatowych, które w najmniej oczekiwanym momencie mogą się wylać. Kompaktowe opakowania farbek akwarelowych pozwalają zabrać je właściwie wszędzie, włącznie z wyjazdem poza miasto czy wakacje nad morzem. Efekty jakie dają akwarele są niepowtarzalne i trudne do odtworzenia innym rodzajem farb dla dzieci. Pozwalają na tworzenie prac o rozmytych krawędziach i konturach. Kolory farbek akwarelowych można łączyć ze sobą dla uzyskania pożądanego odcienia niebieskiego, czerwonego, zielonego i wielu innych. Tworzenie nowych kolorów i odcieni pozwoli każdemu dziecku rozwinąć swoją kreatywność i wyobraźnię. Za pomocą farbek akwarelowych nasze dziecko tworzyło będzie niezapomniane pejzaże i portrety, niczym prawdziwy wirtuoz pędzla.

Farbki akwarelowe krok po kroku

Techniki i metody korzystania z farb akwarelowych są w zasadzie dowolne, ograniczeniem pozostaje jedynie wyobraźnia. Warto jednak pamiętać, że malując farbkami akwarelowymi lepiej używać kartonu, tektury lub papieru technicznego, bowiem zwykła kartka wskutek nadmiaru wody może się nieestetycznie pofałdować. W malowaniu farbami akwarelowymi dużą rolę odgrywa typ papieru oraz jego faktura. Akwarele nie należą do farb całkowicie kryjących, dlatego warto uważać na zbyt wyraźne szkice, których pigment może zwyczajnie nie pokryć odpowiednio. Uważa się, że akwarela jest jedną z najtrudniejszych technik malarskich, stąd warto i samemu spróbować tej techniki, aby doświadczyć z czym musieli się mierzyć najwybitniejsi malarze akwareliści.

Farby akwarelowe Astra i farby akwarelowe Colorino

Poszukując kompletnego zestawu farbek akwarelowych dla dziecka warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Astra i Colorino. Obydwie z wymienionych pochwalić się mogą najlepszą jakością pigmentów, kompaktowym, lekkim i łatwym do przenoszenia opakowaniem, są bezpieczne w zetknięciu ze skórą dziecka, a dodatkowo w zestawie znajduje się pędzelek do malowania. Nasycenie kolorów farb akwarelowych Astra nie ma sobie równych. Farby akwarelowe Astra będą doskonałym wyborem zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Być może nie tylko najmłodsi obudzą w sobie ducha artysty-malarza, gdy zobaczą te żywe i radosne kolory farbek akwarelowych Astra. Warto także zwrócić uwagę na farbki akwarelowe Colorino, które można kupić w opakowaniu o kształcie przywodzącym na myśl prawdziwą paletę malarską.

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów