Producenci

Media społecznościowe

Plecaki szkolne 

Plecaki szkolne

Wybór plecaka szkolnego jest najważniejszym wyborem przy kompletowaniu szkolnej wyprawki. Nakłada się tutaj kilka czynników, takich jak waga, funkcjonalność, wygląd, bezpieczeństwo na drodze, a przede wszystkm wpływ na zdrowie dziecka. Plecaki na kółkachDlatego w sklepie strefaucznia nie idziemy na żadne kompromisy i współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi producentami plecaków szkolnych. Są to takie marki jak Topgal, Bagmaster, Coolpack, Majewski, Astra, Hama oraz Paso.

Plecaki do szkoły tych producentów zostały zaprojektowane zgodnie z najważniejszymi zasadami ergonomii, wygody oraz bezpieczeństwa ucznia. Zapewniają to odpowiednio wyprofilowane plecy, wygodne i regulowane szelki, trwałe wodoodporne materiały, odblaskowe elementy zwiększające bezpieczeństwo na drodze oraz wzmocnienia najbardziej newralgicznych obszarów plecaka.

Nasza oferta obejmuje plecaki szkolne dla dziewczynek, plecaki szkolne dla chłopców oraz modele uniwersalne. Oferujemy zarówno plecaki dla najmłodszych, jak również plecaki młodzieżowe, do liceum oraz dla studentów. Korzystając z menu filtrów po lewej stronie, możecie Państwo ograniczyć wyszukiwanie do interesujących was modeli, np. tylko do plecaków dla dziewczyn lub plecaków chłopięcych.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 22-7697727, od poniedziałku do piątku, w godz. 9-17.

na stronę
Wyświetlam 1 - 60 z 567 produktów
Wyświetlam 1 - 60 z 567 produktów

Jak wybrać plecak szkolny?

Plecak będzie towarzyszem dziecka na kilka szkolnych lat, tak więc dobrze jest wpierw poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertą i dokonanie właściwego wyboru. Zachęcamy do przeczytania poniższych wskazówek.

Waga i konstrukcja plecaków do szkoły

Plecaki szkolne

Najważniejsza jest waga i konstrukcja plecaka. Dziecko na co dzień nosi na tyle ciężkie rzeczy, że lepiej go dodatkowo nie obciążać dużą wagą plecaka. Im bardziej usztywniony plecak i im więcej ma on przegródek, kieszeni i komór, tym większa jest jego waga. Do wyboru są zarówno plecaki miękkie, workowate, jak i te bardziej usztywnione. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na usztywniane, wyprofilowane plecy i szerokie paski na ramiona, dzięki którym dziecko zachowuje poprawną postawę. Jeśli plecaki są miękkie, nie wymuszają trzymania prostej sylwetki. Konstrukcja miękkiego plecaka do szkoły pozwala na swobodne jego przechowywanie w każdym miejscu, a także pozwala na bezproblemowe pranie bez wyjmowania usztywnienia pleców. Usztywniony plecak może, choć nie musi, lepiej radzić sobie z dbaniem o podręczniki i zeszyty – nie niszczy i nie zagina ich rogów.

Wygląd a funkcjonalność plecaków szkolnych

Niemal równie ważne są funkcjonalność oraz wygląd plecaka szkolnego. Jeśli dziecko będzie nosiło dodatkowo klucze, portfel, woreczek na buty, śniadanie itp., lepiej będzie wybrać plecak z wieloma komorami i kieszonkami. Im więcej kieszonek, tym lepsza jest organizacja rzeczy w plecaku. Przydatny bywa również karabińczyk na klucze, a także kieszonki lub siateczki po bokach plecaka na bidon, lub butelkę z napojem. Aby dziecko było bezpieczniejsze w drodze do szkoły lub do domu, plecak powinien być wyposażony w elementy odblaskowe. Na samym końcu możemy skupić się na wyglądzie plecaka. Jeśli plecak ma służyć dziecku nie tylko w szkole, ale również podczas wycieczek lub wyjścia na basen, dobrze jest wybrać bagaż uniwersalny. Plecak daje pewną swobodę, gdyż nie jest przystosowany wyłącznie do noszenia w szkole.

Plecaki szkolne

Jeśli chodzi o wzory i kolory plecaków, jest ich naprawdę wiele. Są te neutralne, a także te wyróżniające z tłumu. Dziecko powinno samodzielnie wybrać kolor i wzór swojego plecaka, aby później czuć się dobrze nosząc swój bagaż. Rodzice nie powinni decydować za swoją pociechę, jednakże dobrze będzie wrócić uwagę na to, aby wzór plecaka był ponadczasowy i nie znudził się za pół roku. Warto też zwrócić uwagę, iż inaczej powinien wyglądać plecak dla pierwszoklasisty a inaczej plecak młodzieżowy.

Plecaki szkolne dla dziewczynek i dla chłopców

Oczywiście bardzo ważnym kryterium wyboru plecaków do szkoły jest płeć dziecka. Dlatego też w menu filtrowania plecaków po lewej stronie podzieliliśmy plecaki na plecaki dla dziewczynek (dziewczyn) oraz plecaki dla chłopców. Zapraszamy.

Menu

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów