Producenci

Media społecznościowe

Jakie przybory do pisania powinny się znaleźć w szkolnym piórniku?

Na rynku jest mnóstwo kolorowych i przykuwających uwagę przyborów wszelkiego typu. Dzieci lubią kolorowe i migoczące gadżety, ponieważ łatwo się nimi chwalić i wzbudzać zazdrość wśród rówieśników. Pełne półki przeróżnych akcesoriów przytłaczają, łatwo więc ulec chwilowemu zamroczeniu i wrócić do domu z mnóstwem rzeczy wcale nie potrzebnych naszemu dziecku w szkole. Co zatem jest naprawdę potrzebne w piórniku każdego ucznia?

Przede wszystkim ołówek. Jest najważniejszym elementem w piórniku. Potrzebny dziecku już od najwcześniejszych klas. To właśnie ołówkiem dzieci uczą się kaligrafii. Dla młodszych dzieci przydatny jest więc gruby, najlepiej trójkątny ołówek. Pomagają one rozwijać prawidłowy chwyt pęsetkowy i wymuszają określone trzymanie ich w dłoni. Dzięki czemu dziecku łatwiej nauczyć się prawidłowego trzymania ołówka, a w przyszłości długopisu. Dla starszych dzieci i młodzieży przydatnymi są ołówki o różnej miękkości, często wykorzystywane nie tylko do notowania, ale również na zajęciach plastycznych. Młodzież często zastępuje tradycyjny ołówek automatycznym, ze względu na brak potrzeby temperowania.

W piórniku nie powinno również zabraknąć długopisu bądź pióra. Na etapie nauczania wczesnoszkolnego pióro jest obowiązkowym elementem wyposażenia, to właśnie nim dziecko uczy się stawiać swoje pierwsze „utrwalone” słowa. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się wymazywalne długopisy, które stopniowo zajmują miejsce pióra atramentowego. Na późniejszym etapie nauki popularne stają się już tradycyjne długopisy, które co prawda często się gubią, ale za to najprostsze modele są naprawdę niedrogie. Warto zaopatrzyć się w długopis z czarnym wkładem, który jest obowiązkowy na egzaminach czy maturze.

Dobrym zakupem są również długopisy kolorowe lub cienkopisy. Łatwo nimi wykreować barwne szlaczki lub wyróżnić ważne informacje. Przy wyróżnianiu większej ilości tekstu z pomocą przyjdą zakreślacze. Dostępne w różnej formie od maleńkich, niezwykle poręcznych poprzez zamknięte w zabawnej formie, aż do dużych zakreślaczy, które posłużą przez długi okres czasu.

Warto również zainwestować w jakość kupowanych produktów, aby nie musieć wymieniać ich po krótkim czasie. W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo produkty najlepszej jakości, tylko renomowanych producentów. Wszystko po to, aby zagwarantować Państwu udane zakupy.

Długopis / pióro kulkowe ścieralne Frixion niebieskie PILOT

4902505322723

New product

Pióro kulkowe ścieralne niebieskie firmy Pilot.

More details

10,40 zł

- +

Producent: Pilot

 
Dodatkowy opis
  • Ścieralne pióro kulkowe jest niezbędne w młodszych klasach szkół podstawowych.
  • Dzięki silikonowej końcówce można wymazać pomyłki w pisowni.
  • Unikalny tusz Metamo zapewnia komfort osobom leworęcznym, gdyż błyskawicznie wysycha i nie rozmazuje się.
  • Długopis posiada ergonomiczny uchwyt nowej generacji.
  • Wkład jest wymienny.
 
Podstawowe cechy
KolorNiebieski
Artykuły szkolnePlastyczne i piśmienne

Produkty powiązane

Menu

QR code